Nákupy do kuchyně: Elegance a domácí atmosféra v jednom

Nákupy do kuchyně

Autor: Oficiální zdroj

Tato kuchyně působí navzdory své velkorysé rozloze velmi příjemně a útulně. Dokonale se jí podařilo skloubit eleganci s hřejivou domácí atmosférou. Ačkoliv je kuchyně řešená v lehce rustikálním stylu, zachovala si čistotu, svěžest a do značné míry nadčasově moderní výraz. Vše je dokonale sladěno, a celek proto působí harmonicky a vyváženě. Pojďme se jím nechat inspirovat!

Světlá podlaha

Nákupy do kuchyně
Kuchyně z ořechového dřeva s rámovými dvířky působí za každých okolností solidně a elegantně. Pokud není zahlcená doplňky a osvěžuje jí skleněný obklad nebo moderní svítidla, bude její půvab nadčasový. Kuchyně „Georgio Ořech“ z kolekce 2009-2010 je z dílny firmy Sykora. (cena dle sestavy)

Autor: Oficiální zdroj

Protože venkovská kuchyně v rustikálním stylu by měla působit solidně, designér pro ni zvolil dvířka z elegantního a dekorativního ořechového dřeva. Světlá podlaha z keramické dlažby vytváří tmavé kuchyni ideální pozadí, na kterém dokonale vyniká její sebejistý půvab. Dlažba byla vybraná velmi dobře – dokresluje styl, její rozměr ladí s měřítkem rámových dvířek a teplá béžová s nimi vytváří přiměřený kontrast. Kromě toho lehká umělá patina a decentní barevná proměnlivost snižuje její nároky na údržbu.

Poctivá dvířka

Poctivě zpracované masivní ořechové dřevo dvířek nelze ničím nahradit. Přírodní dřevo láká k dotyku, jeho výrazná kresba působí nesmírně elegantně a teplá barevnost pocitově hřejivě. Jeho krása a vitalita udávají základní tón i atmosféru celé místnosti. Vestavba moderní výkonné digestoře do tradičně řešeného zděného výklenku pokorně respektuje styl a vytvořila atraktivní výklenek pro přímo navazující prosklenou kredenc. Jídelní stůl ze stejného materiálu podtrhuje krásu kuchyně.

Oranžové sklo

Nákupy do kuchyně
Skleněný obklad nemusí být výsadou jen moderních nebo minimalistických kuchyní! V teplé zářivé oranžové barvě je tmavému a elegantnímu ořechovému dřevu stylové kuchyně rovnocenným partnerem. Různé typy a barvy skel vhodných pro skleněné obklady dodává firma Barevná skla. (cena dle výměry)

Autor: Oficiální zdroj

Oranžové sklo v roli obkladu je doslova tepajícím srdcem a středobodem tohoto interiéru – výtvarným prvkem, který k sobě přirozeně poutá veškerou pozornost. Jeho elegantně hladká a čistá plocha nerušená elektrickými zásuvkami, poličkami ani závěsným programem působí velmi čistě a hřejivě. Půvab obkladu násobí osvětlení, které mu dodává další tóny a hloubku. Absence tradičního keramického obkladu s množstvím spár kuchyni omladila – zásluhou skla si podržela mladistvý vzhled a půvab.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Promyšlené osvětlení

Nákupy do kuchyně
Křišťálový lustr s ověsky zdůrazní výjimečnost interiéru a díky osmi ramenům nádherně svítí. Komornější a lehce romantický výraz získá svítidlo doplněné textilními stínidly ve světlých neutrálních tónech. Lustr Šenov pochází z dílny české sklářské firmy Preciosa (cena k doptání).

Autor: Oficiální zdroj

Samotné osvětlení kuchyně je řešeno nenápadně pomocí tzv. neviditelných halogenových svítidel zapuštěných do sádrokartonového podhledu. Neodvádí tak zbytečně pozornost od nádherných materiálů a detailů této stylově vytříbené kuchyně. Naopak nad jídelním stolem visí čistě dekorativní osmiramenný lustr. Světlo svíčkových žárovek rozehraje skleněné ověsky odlesky a dodá kuchyni třpyt a šmrnc. Posezení u stolu se tak díky okouzlujícímu svítidlu stává velmi svátečním a vyhledávaným zážitkem…

Stylové sezení

Nákupy do kuchyně
Proutěné křesílko v jídelně působí mile, domácky a s bavlněnými polštářky neformálně. Příjemně vyvažuje důstojnou eleganci ořechové kuchyně a vnáší do ní lidový, familiérní tón. Křesílko Byholma z proměnlivě barevného proutí prodává IKEA (cena 2290 Kč)

Autor: Oficiální zdroj

Stejně jako křišťálový lustr s mnoha ověsky také proutěná křesílka díky své jemné struktuře působí v interiéru velice dekorativně. Svým světlým výpletem odlehčují těžký solidní stůl z ořechového dřeva a vytvářejí s ním atraktivní kontrast. Měkké polstrované sedáky a polštářky zpříjemňují posezení a dodávají jídelnímu koutu neformální rodinnou atmosféru. Jak je vidět, pro emocionálně silný výraz interiéru není třeba mnoho doplňků, a to dokonce ani v kuchyni řešené v rustikálním stylu!

Komentáře

Načítám komentáře...