Nákupy do kuchyně: Hravá kuchyně plná pozitivní energie

Nákupy do kuchyně: Olivově zelená

Autor: Thinkstockphotos.com

Moderní kuchyně pracuje s barvami a využívá efektu kontrastů. Nadčasově elegantní černobílý základ oživuje módní olivově zelenou barvou, která neutrálnímu interiéru dodává vitalitu. Také dispoziční řešení kuchyně stojí za pozornost. Ukládání je zde věnovaná celá jedna stěna, efektně hmotově i barevně členěná. Pracovní část kuchyňské linky tvoří částečně poloostrůvek, který velmi přirozeně přechází do obytné zóny.

Tmavá podlaha

V kontrastním schématu je třeba pracovat s neutrálními barvami v krajních polohách – bílou a černou, lomenou bílou či krémovou a antracitovou, event. černohnědou. V nepříliš světlých interiérech historických objektů je vhodnější zvolit tmavou podlahu a doplnit ji světlým nábytkem i stěnami, které příliš neubírají světlo. Zde jsou stará prkna původní podlahy opatřená nepřehlédnutelným černohnědým nátěrem a tmavý základ vyvažuje bílý nábytek ve vysokém lesku.

Nákupy do kuchyně: Olivově zelená

Autor: Thinkstockphotos.com

Moře bílé

Tmavá podlaha interiér pocitově ukotvuje a tvoří dalšímu vybavení dobrý základ. Černohnědá prkna skvěle doplňuje čistě bílý nábytek i stěny, díky nimž celek působí moderně, svěže a lehce. Bílá na nábytku má téměř kouzelnou moc velké sestavy pocitově odlehčit. Proto je převážná část rozlehlé kuchyňské linky a většina velkoryse dimenzovaných úložných ploch bílá. Bílé stěny umožňují nábytku, aby s nimi dokonale splynul a působil velmi nenápadně.

ČTĚTE TAKÉ:

Kapka černé

Na podlahu navazuje další nepřehlédnutelná horizontální plocha: černá pracovní deska kuchyně. Kovově stříbrné okraje ji odlehčují a dodávají jí moderní výraz. Kromě podlahy a pracovní desky se s černou v tomto interiéru setkáme už jen výjimečně: citlivě dávkovaná hraje roli působivých akcentů na doplňcích, které na bílém nebo jasně zeleném pozadí dokonale vynikají. Kromě vestavěných spotřebičů najdeme černou na dřezové baterii, obrazovce televize a pracovní lampičce, subtilním stolku a sezení navazujícího pracovního koutu.

Zelená v hlavní roli

Hlavní roli v tomto interiéru hraje olivově zelená barva. Na bílém pozadí nejlépe vyniká její sytý, šťavnatý odstín, kterému kapka žluté dodává vitalitu a nepatrná příměs hnědé elegantní charakter. Půvab zvoleného odstínu rozehrávají skleněné vázy ve výklenku, které ho barevně rozvíjejí oběma směry: od světlé citrónově žluto-zelené přes sytou zeleň až k tyrkysové. V obytné zóně navazuje na zelená dvířka kuchyně bočnice nástěnného dílu a úložné krabice na CD/DVD.

Promyšlená dispozice

Z omezeného prostoru, který měla kuchyně k dispozici, získala díky promyšlenému návrhu maximum. Designér věnoval celou zadní stěnu ukládání a vtiskl jí atraktivní tvář, která se stala ozdobou a hlavní dekorací obytného prostoru, jehož je kuchyně součástí. Pracovní plocha s varnou deskou a digestoří je od obytné části nenápadně oddělena polopříčkou, kolem které nábytek kuchyně chytře „obíhá“ a kuchyni uzavírá praktickým barovým pultem.

Titulní foto: Thinkstockphotos.com

Komentáře

Načítám komentáře...