Andalusie, arabský kout Evropy

Kuchyně

Autor: Thinkstockphotos.com

Flamenco, Alhambra, Sevilla, Córdoba, olivy... Zkrátka španělská Andalusie.

Místem, kde se Afrika prakticky dotýká Evropy, kráčeli přes Gibraltarskou úžinu Arabové, aby se usadili na jihu Španělska. Byli tu dlouhou dobu a jejich vliv je patrný všude. V architektuře je dost zřetelně viditelný, v místních názvech je slyšitelný a v gastronomii jej poznáme zcela samozřejmě. Je ale i tam, kde si ho neuvědomujeme.

Gibraltar

Kuchyně

Autor: Thinkstockphotos.com

Kraj, který je tak pestrý, má i spousty historických zajímavostí. Proč se jeho vstupní brána jmenuje právě tak, jak se jmenuje? Dnes to tu patří Angličanům, a tak i název považujeme za anglický. Víme, že úzký průliv byl pro Araby snadno překonatelný. Přibližně kolem roku 700 našeho letopočtu se tu přepravil se svou armádou Tariq ibn Ziyad. Vojáci vystoupili v dnešním Španělsku a moc se jim do boje nechtělo. Tariq však spálil všechny lodě, aby mu nikdo nedezertoval zpět do Afriky, a řekl: „Před vámi jsou hory a za vámi je moře, vyberte si svou cestu.“ Hory se arabsky řeknou džebel. Je jasné, že byla zvolena pevnina – Džebel Tariq, tedy Tariqovy hory. Odtud název Gibraltar.

ČTĚTE TAKÉ:

Olivový ráj

Kuchyně

Autor: Thinkstockphotos.com

Do jižního Španělska se olivy podle některých pramenů dostaly již v době železné. Jejich cesta kolem Středozemního moře byla poměrně snadná. Od doby, kterou můžeme považovat za zrod civilizace, byly spolu s vínem a obilím považovány za pilíř středomořské kuchyně. V průběhu věků byly vyšlechtěny mnohé druhy oliv. Některé jsou vhodné na olej, jiné na nakládání do nálevu nebo do oleje. Pro středoevropskou kuchyni není jejich chuť typická. Někdo se musí k svébytné chuti oliv projíst a zamilovat si je zvolna. Je z toho pak zpravidla gastronomická láska na celý život.

Kde začít s degustací

Kdo nepatří mezi znalce oliv a nemá zatím „svou“ značku, může začít plněnými plody. Španělská Andalusie patří mezi největší evropské producenty a vyváží je do mnoha zemí. Právě plněné olivy jsou jinde velmi oblíbené. Češi prý mají nejraději varianty s červenou paprikou nebo s mandlí. Plní se obvykle olivy zelené. Olivy zelené i černé nejsou rozličné odrůdy, jak by se zdálo. Jedná se o tentýž plod sklízený v různých fázích zralosti. Se sklizní zelených oliv se začne za pár týdnů, ty černé se drží na stromech až do prosince.

Titulní foto: Thinkstockphotos.com

Komentáře

Načítám komentáře...