Staňte se koktejlovým králem silvestra

Silvestr

Autor: Thinkstockphotos.com

Oslavy posledního dne roku jsou tady a mnoho lidí chce ochutnat něco jiného než pivo, víno nebo sekt. Co takhle nějaké super recepty na koktejly? Máme tu hromadu opravdu vynikajících!

Znáte likér St. Germain? Ne? Tak to jste ještě nic neochutnali. Tohle je jeden z nejslavnějších likérů na světě a dělá se z něj mnoho koktejlů. Hummingbird. To je nejslavnější drink, kde použijete St. Germain (pozor – v originálu najdete tuto značku psanou jako ST-Germain!). Na dva díly suchého šampaňského nebo šumivého bílého vína dejte dva díly perlivé sody a k tomu 1,5 dílu St. Germain. Vše promíchejte v šejkru a nalijte do sklenice naplněné kostkami ledu. Ozdobte kolečkem citronu.

Silvestr

Autor: Thinkstockphotos.com

A teď rum. Ne ten s plachetničkou, ale bílá Havana. Udělejte z něj třeba daiquiri. Hned po mojitu je to nejslavnější nápoj z bílého rumu. Klasický recept je jednoduchý: do šejkru dejte led, 4 cl světlého rumu, 2 cl limetkové šťávy a 1 cl cukrového sirupu. Pořádně protřepejte. Přes sítko pak nalijte do sklenice. Vylepšit si můžete recept i pomocí zmrzliny. Dejte do mixéru klasické ingredience, ledovou tříšť a kopeček zmrzliny. Promixujte a nalijte do sklenice. Nápoj musí být hustý. Můžete rozmixovat i čerstvé či zmrzlé jahody.

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat

Pro tvrďáky tu máme ještě gin. A pro ty nejtvrdší tu je samozřejmě koktejl Vesper. Znáte ho? Jméno koktejlu pak vzniklo podle hlavní hrdinky románu Casino Royale od Iana Fleminga, která se jmenovala Vesper Lynd. Bond v tomto dílu dává přesné instrukce barmanovi, jaký koktejl vlastně chce: „Tři díly ginu, jeden vodky, půl dílu Kina Lillet. Velmi dobře to protřepte a podávejte s dlouhým tenkým proužkem citronové kůry.“

Silvestr

Autor: Thinkstockphotos.com

Pro dámičky tu máme jednoduchý, ale hodně oblíbený Lisabonský vánek. Smíchejte 4 cl Metropolu Rosso a 2 dl grepového džusu. Ozdobte plátkem grepu. A pak jen pozorujte, jak to dámám zachutná a jak to do nich rychle teče. Pro opravdové fajnšmekry zkombinujte Metropol Rosso s Cinzanem (1:1) a přidejte sodu. Tenhle koktejl se jmenuje Americano.

Komentáře

Načítám komentáře...