Letní ovocné hody: Tipy pro dětskou oslavu i party pro dospělé

Ovocné pohoštění

Autor: Pixabay

Ve vedrech se nikomu do velkého vaření nechce, na teplá jídla nakonec nemáme ani chuť. Chce to jen něco lehkého, nějaký salátek... anebo ovoce. Čerstvé, šťavnaté ovoce, které nás osvěží a zažene hlad i žízeň naráz. Plánujete-li oslavu narozenin dítěte nebo jen tak zvete hosty na návštěvu, ovoce bude v parných dnech ideálním základem nabízeného menu.

Ovocné pohoštění

Autor: Pinterest

Ovocné pohoštění bývá nenáročné na přípravu, v podstatě je potřeba plody jen nakrájet a pěkně naaranžovat. Kousky ovoce se dají napíchat na špejle jako špízy, můžeme jimi naplnit cukrářské kornoutky a dozdobit šlehačkou nebo je poskládat do podoby květiny či zvířátka. Děti i dospělé potěší ovocné "mini pizzy": jako základ poslouží jakékoli silnější kulaté sušenky, které potřeme slazeným tvarohem nebo sýrem mascarpone a posypeme kousky libovolného ovoce. Letní stůl můžeme doplnit miskou jogurtu nebo čokoládovou fontánkou. Inspiraci na ovocná aranžmá najdete ve fotogalerii.

Tip pro děti: Jahodový shake

Podomácku vyrobený ovocný shake je vždy chutnější a zdravější než ten chemický z fastfoodu. Připravíme ho tak, že rozmixujeme 750 ml plnotučného nebo polotučného mléka s 500 ml vanilkové zmrzliny a hrnkem mražených jahod. Použít se dá samozřejmě i jiné ovoce, výtečné jsou třeba borůvky.

Ovocné pohoštění

Autor: Pixabay

Mohlo by vás zajímat

Tip pro návštěvu: Sorbet z manga a melounový salát

Potřebujeme: 60 g manga, 30 g cukru, 100 ml vody, šťáva z 1/2 citronu

Rozmixované mango smícháme s ostatními ingrediencemi a uložíme na 2 hodiny do mrazáku. Směs by neměla zcela zmrznout.

Kopeček sorbetu skvěle doplní sladký ovocný salát z kostek vodního a žlutého melounu, které jsme chvilku marinovali ve šťávě z pomeranče a grapefruitu.

Komentáře

Načítám komentáře...