Tipy na vánoční dárky pro milovníky čaje

Čaj jako dárek

Autor: Shutterstock.com

Dárkové balení čaje a neobvyklé čajové směsi patří mezi univerzální dárky, kterými nejde nic zkazit. Čaj pije snad každý. Je to jen trochu ohrané... Ovšem i obyčejný čaj lze darovat v originální formě, a obdarovávaného tak mile překvapit.

Někdo preferuje sáček zalitý vodou, jiný miluje rituál louhování čaje sypaného. Pro začátek je potřeba vědět, do jaké skupiny váš milovník čaje spadá. Klasické sáčky různých druhů čaje pořídíte v dárkových kazetách. Anebo můžete vyrobit kazetu vlastní. Pomůže vám v tom jednoduchá, a přitom efektní metoda decoupage, kterou můžete aplikovat na karton, dřevo i plech. Jde v podstatě o přenášení vystříhaných obrázků z horní vrstvy papírových ubrousků na určitý povrch (měl by být co nejsvětlejší!) a jejich následné zafixování bezbarvým lepidlem a lakem. Podrobněji se o technice decoupage dočtete v našem starším článku:

Mohlo by vás zajímat

Takto můžete vyrobit originální krabičku nebo i plechovou dózu na čajové sáčky, která ponese motivy z vybraných ubrousků; je zcela na vás, zda budou vánoční, nebo třeba květinové.

Čaj jako dárek
Dřevěná krabička na čaj se 3 přihrádkami, 91,00 Kč, www.kupendo.cz

Autor: Oficiální zdroj

Čaj jako dárek
Dřevěná krabička ozdobená technikou decoupage

Autor: Shutterstock.com

Pro milovníky sypaných čajů jsou tu konvičky, často opatřené sítkem. Pokud se neřadíte mezi stálé zákazníky čajoven a výraz yixing slyšíte poprvé v životě, můžete mít problém se v široké nabídce konviček zorientovat. Co se týče materiálu, univerzálnějším dárkem bude konvička skleněná nebo glazovaná, protože do sebe nenasává vůni louhovaného čaje, a můžete v ní tak střídat různé druhy. Konvičky neglazované, vyrobené například z výše zmíněného yixingu, se oproti tomu používají spíš jen pro jeden typ čaje, a to zejména pro čaj černý, kterému vyhovuje, že yixing udrží vodu déle horkou.

Čaj jako dárek
Světlý keramický ohříváček pod konvici na čajovou svíčku, 299,00 Kč, www.chutzdravi.cz

Autor: Oficiální zdroj

Pokud už obdarovávaný nějakou šikovnou konvičku vlastní, můžete mu k ní pořídit stylový ohříváček na čajovou svíčku.

Čaj proslavený svými léčivými a detoxikačními účinky ovšem neslouží jen ke konzumaci, ale uplatňuje se i v kosmetice. Sestavte vlastní dárkový balíček složený z kosmetických výrobků s přísadou zeleného čaje a doplňte ho třeba vonným olejem Zelený čaj. Jeho vůně je nevtíravá, jemná a svěží, nešlápnete s ní vedle. Spolu s malou aromalampičkou může tento olej vytvořit i samostatný dárek pro kamarádku.

Komentáře

Načítám komentáře...