NOVÉ SPOTŘEBIČE PRO MODERNÍ DOMÁCNOST

Švédská národní rada spotřebitelů a Švédský národní úřad pro energii uspořádaly soutěž pod názvem "Nové spotřebiče pro moderní domácnost", jejímž cílem bylo vyhodnotit domácí spotřebiče s nízkou spotřebou energie a odměnit ty, co používají avantgardní technologie. Na prvním místě se umístil nový, energeticky úsporný...

Švédská národní rada spotřebitelů a Švédský národní úřad pro energii uspořádaly soutěž pod názvem "Nové spotřebiče pro moderní domácnost", jejímž cílem bylo vyhodnotit domácí spotřebiče s nízkou spotřebou energie a odměnit ty, co používají avantgardní technologie. Na prvním místě se umístil nový, energeticky úsporný sporák firmy Electrolux. Výrobek je navržený do malých domácností a naprosto odpovídá dnešním měnícím se nárokům na přípravu jídel.

Společnost Electrolux své ocenění obdrží při příležitosti prvního představení sporáku veřejnosti na výstavě švédského domova "Bomässan", který se uskoteční v květnu 2001 v Malmö v jižním Švédsku. Na českém trhu si ho budeme moci koupit začátkem roku 2002, předpokládaná cena je okolo 1775 Euro.

Proč získal ocenění?
- má integrovanou mikrovlnnou troubu (šetří prostorem a energií)
- sporáková varná deska s indukčním ohřevem (teplo vzniká přímo v těle varné nádoby a nikoli na povrchu sporáku. To umožňuje nastavování tepla stejně okamžitě jako u plynového sporáku)
- dotykové ovládání varné desky na předním panelu sporáku
- energeticky úsporná tradiční pečicí trouba s lepší izolací, omezující zbytečné tepelné ztráty

-ram-

Komentáře

Načítám komentáře...