Předokenní roleta VELUX získala prestižní ocenění designu Red Dot Award

Předokenní roleta VELUX získala prestižní ocenění designu Red Dot Award

Co mají společné firmy AUDI, Siemens, Mercedes Benz, VW, dánský výrobce vysoce kvalitní televizní a hifi techniky Bang & Olufsen nebo německá společnost TEBA a VELUX – výrobce střešních oken? Všechno to jsou vítězové největší a nejuznávanější soutěže současnosti v oblasti designu v kategorii design výrobku, držitelé...

Co mají společné firmy AUDI, Siemens, Mercedes Benz, VW, dánský výrobce vysoce kvalitní televizní a hifi techniky Bang & Olufsen nebo německá společnost TEBA a VELUX – výrobce střešních oken? Všechno to jsou vítězové největší a nejuznávanější soutěže současnosti v oblasti designu v kategorii design výrobku, držitelé ceny "Red Dot Award". Ta navazuje na tradici Rote Punkt a už od roku 1955 ji uděluje německé designérské středisko Design Zentrum Nordhein Westfalen ve čtyřech kategoriích: design výrobku, komunikační design, inteligentní design a návrhářský tým roku. Výrobci a návrháři široké škály průmyslových výrobků soutěží o cenu "Red Dot" v jedenácti skupinách výrobků.

V letošním roce se do soutěže o cenu v kategorii designu výrobku přihlásilo 1500 uchazečů. Se svojí novinkou – předokenní roletou -, přišla také firma VELUX. A čím nově vyvinutý typ přesvědčil odbornou porotu o svých kvalitách?

Nový model předokenní rolety má elegantní design, díky kterému roleta vizuálně splývá se střechou. Základní funkce předokenní rolety jsou dvě – reguluje světlo v místnosti a izoluje proti hluku zvenčí. Její konstrukce je tvořena krytem a hliníkovými lamelami, které jsou vyplněny polyuretanem. Vyvinutá technologie dává lamelám schopnost chránit interiér v létě před nadměrným teplem a v zimě naopak před chladem. Sloužit může také jako dodatečná ochrana střešních oken před případným poškozením. Výhodou předokenní rolety VELUX je možnost pootevřít okno pro větrání i tehdy, je-li stažena. Stahovat a vytahovat ji můžete manuálně ovládací tyčí nebo pomocí elektronického ovládání.

Roleta je univerzální, a je možné ji instalovat na všechna okna typu GZL, GGL, GHL a GGU a to i dodatečně kdykoliv po montáži oken.

Komentáře

Načítám komentáře...