Levnější byty pro mladé

Ministerstvo pro místní rozvoj připravuje návrh na podporu mladých lidí při pořizování bydlení. Jak potvrdila mluvčí Ministerstva pro místní rozvoj Dagmar Plachá připravovaná podpora by měla být ve formě půjček (až dvousettisícových) a úrokové dotace k úvěru, které by měly zvýšit koupěschopnost při pořizování bydlení....

Ministerstvo pro místní rozvoj připravuje návrh na podporu mladých lidí při pořizování bydlení. Jak potvrdila mluvčí Ministerstva pro místní rozvoj Dagmar Plachá připravovaná podpora by měla být ve formě půjček (až dvousettisícových) a úrokové dotace k úvěru, které by měly zvýšit koupěschopnost při pořizování bydlení. Podle Plaché má nový návrh upravovat podporu vlastnického, družstevního i nájemního bydlení mladých, samostatně výdělečně činných lidí (výše příjmů nemá být rozhodující) dosahujících věku 18 – 35 let. Takováto státní injekce by měla pomoci k pořízení prvního bydlení, ať již v bytovém nebo rodinném domu, a to jak v novém tak i starším.

Ministerstvo předpokládá, že v průběhu jarních měsíců dokument předloží vládě. Pokud jej schválí, mohl by se nový program podpory bydlení rozjet v druhé polovině letošního roku, sdělila dále Plachá. Program má realizovat Státní fond rozvoje bydlení.

-HN-

Komentáře

Načítám komentáře...