Eurovia postaví část české dálnice D8 za 117 miliónů eur

Francouzská stavební firma Vinci dnes oznámila, že její česká filiálka Eurovia podepsala kontrakt v hodnotě 117 miliónů eur na stavbu části dálnice D8, která spojí Prahu s německými Drážďany. Společnost dále uvedla, že stavební práce budou zahrnovat 12,2 kilometru silnice a čtyři mimoúrovňové křižovatky, píše agentura...

Francouzská stavební firma Vinci dnes oznámila, že její česká filiálka Eurovia podepsala kontrakt v hodnotě 117 miliónů eur na stavbu části dálnice D8, která spojí Prahu s německými Drážďany. Společnost dále uvedla, že stavební práce budou zahrnovat 12,2 kilometru silnice a čtyři mimoúrovňové křižovatky, píše agentura Reuters.

Eurovia v tuzemsku ovládá společnost Stavby silnic a železnic.

Podle údajů Ředitelství silnic a dálnic je 12,2 km dlouhý úsek z Trmic do Knínic součástí trasy z Trmic na státní hranici s Německem. Celkem má dálnice na českém území měřit 92 kilometrů a z toho je nyní v provozu 52,3 km. Vedle úseku Trmice-státní hranice zbývá ještě dobudovat z pohledu ekologů kontroverzní průchod Českým středohořím mezi Lovosicemi a Řehlovicemi.

-čtk-

Komentáře

Načítám komentáře...