GE Capital Bank – dotace hypoték pokračuje

GE Capital Bank – dotace hypoték pokračuje

Dotaci hypoték minimálně o 0,3 procentního bodu prodloužila GE Capital Bank do konce března. Dotace se vztahuje jak na starší, tak i nové nemovitosti, stejně jako nákup či výstavbu nemovitosti. GE Capital Bank k dotaci hypoték přistoupila po snížení státní finanční podpory ze dvou na jedno procento. Klienti, kteří...

Dotaci hypoték minimálně o 0,3 procentního bodu prodloužila GE Capital Bank do konce března. Dotace se vztahuje jak na starší, tak i nové nemovitosti, stejně jako nákup či výstavbu nemovitosti. GE Capital Bank k dotaci hypoték přistoupila po snížení státní finanční podpory ze dvou na jedno procento. Klienti, kteří nestačili uzavřít smlouvu do konce ledna, tak byli znevýhodněni.

Díky velkému ohlasu mezi zájemci se banka rozhodla prodloužit tuto speciální akci, která byla původně plánována do konce února, až do konce března. Od začátku roku GE Capital Bank průměrně zpracovává v rámci předschválení hypotéky údaje 278 zájemců o tuto formu financování bydlení.

„Oproti roku 1995, kdy hypotéky začínaly, se zvýšila jejich dostupnost pro české rodiny 6-7 krát. Stabilní ceny nemovitostí, razantní pokles úrokových sazeb, růst průměrného příjmů rodiny, hypotéka až do 85% ceny nemovitosti, zjednodušení a zrychlení procesu vyřízení hypotéky, to jsou ty nejvýznamnější faktory, které dnes dělají bydlení dostupnější,“ vysvětlil rostoucí zájem o hypotéky Libor Ostatek vedoucí hypotečního oddělení GE Capital Bank.

Jedním z významných faktorů, který přispěl k vyšší dostupnosti hypoték na českém trhu, je i program „Dostupné bydlení“, který GE Capital Bank představila v polovině loňského roku.

Dostupné bydlení GE Capital Bank přináší hypotéku až na 85% obvyklé ceny nemovitosti, možnost předčasného splacení hypotéky bez sankcí, a od 4. února 2002 dotaci úrokové sazby ve výši minimálně 0,3 procentního bodu bez rozlišení účelu. Vše je možné vyřídit rychle a jednoduše do 5 dnů od předání podkladů klientem bance.

Za dobu osmi měsíců trvání tohoto programu poskytla GE Capital Bank ke konci ledna letošního roku 1299 hypoték za 1,2 miliardy Kč. Z toho 23,4 % klientů, využilo hypotéky v rozmezí 70 až 85% ceny nemovitostí. Zbývající část klientů měla k dispozici dostatečně velkou částku peněz, která jim stačila na 30% akontaci a nemuseli tedy využít nabídky GE Capital Bank na až 85% financování bydlení pomocí hypotéky.

„Doposud jsme umožnili 304 klientům získat bydlení aniž by museli mít naspořeno 30% z ceny nemovitosti, tedy 23,4% našich nových klientů využívá hypotéky v rozmezí 70 až 85%. Je to dobrý pocit, protože tito klienti by za normálních podmínek museli realizaci nového bydlení odložit o 1 až 2 roky,“ řekl Libor Ostatek, vedoucí hypotečního oddělení GE Capital Bank.

-GE Capital Bank-

Komentáře

Načítám komentáře...