Slovenské stavebnictví v listopadu zrychlilo růst

Stavební výroba na Slovensku se v loňském listopadu zvýšila meziročně ve stálých cenách o 7,9 procenta po říjnovém růstu o 6,9 procenta. V absolutním vyjádření činila produkce stavebnictví v běžných cenách 8,2 miliardy slovenských korun. Zvýšení stavební produkce podpořil hlavně nárůst prací na nové výstavbě,...

Stavební výroba na Slovensku se v loňském listopadu zvýšila meziročně ve stálých cenách o 7,9 procenta po říjnovém růstu o 6,9 procenta. V absolutním vyjádření činila produkce stavebnictví v běžných cenách 8,2 miliardy slovenských korun.

Zvýšení stavební produkce podpořil hlavně nárůst prací na nové výstavbě, modernizacích a rekonstrukcích o 4,4 procenta. Stavební výkony na opravách a údržbě stouply o 19,7 procenta a stavební práce v zahraničí se zvýšily meziročně o 18,5 procenta.

Za období od ledna do konce listopadu byla stavební produkce reálně o 3,4 procenta vyšší než ve stejném období roku 2001. Hodnota produkce v nové výstavbě v tomto období stoupla o 2,5 procenta, práce na opravách a údržbě se zvýšily o 11,0 procenta.

Stavební práce v zahraničí klesly o 7,9 procenta.

-čtk-

Komentáře

Načítám komentáře...