Komerční objekty na Václavském náměstí se prodaly za 605 mil. Kč

Za 605 milionů korun vydražila společnost Bricks Invest 16 komerčních objektů, které tvoří funkční celek sahající od Václavského náměstí do Panské ulice v centru Prahy. Vyvolávací cena činila 525 milionů korun. "Do dražby se přihlásili čtyři zájemci," řekl licitátor a člen představenstva aukční síně Naxos Libor...

Za 605 milionů korun vydražila společnost Bricks Invest 16 komerčních objektů, které tvoří funkční celek sahající od Václavského náměstí do Panské ulice v centru Prahy. Vyvolávací cena činila 525 milionů korun. "Do dražby se přihlásili čtyři zájemci," řekl licitátor a člen představenstva aukční síně Naxos Libor Nevšímal.

Blok objektů prodala akciová společnost Integra, která se mimo jiné zabývá správou nemovitostí. Je dceřinou společností IPB Real Investment, která z prodeje údajně uhradí závazky vůči České konsolidační agentuře. Ta na budovy uplatňuje zástavní právo.

Nový vlastník se chystá z budovy vytvořit obchodní komplex s hotelem, uvedl jednatel firmy Bricks Invest Alessandro Grosso.

Budovy se nyní z části využívají jako kanceláře a obchody. V přízemí se nacházejí parkovací místa a podzemní prostory pro sportovní vyžití. Podstatná část budov půjde zřejmě v budoucnu do demolice a vytvoří se prostor pro nový investiční projekt. Objekty, které jsou kulturními památkami, se zachovají.

Aukční síň Naxos měla dražit i soubor administrativních budov Centrotex. Majitel budovy, IPB Real Investment, ale nakonec od dobrovolné dražby ustoupil. "Nabídka ministerstva vnitra ve spolupráci s Českou konsolidační agenturou je pro nás natolik ekonomicky výhodná, že jsme od dražby upustili," řekl již dříve generální ředitel IPB Real Investment Lubor Svoboda. Podle aukční síně mělo jít o rekordní dražbu v historii České republiky. Vyvolávací cena byla stanovena téměř na půl miliardy korun.

Dražba budovy na Václavském náměstí se konala také loni v říjnu. Za 350 milionů korun vydražila společnost Josefská 1 reprezentativní palác na rohu Václavského náměstí a Jindřišské ulice, který je nyní v rekonstrukci.

Aukční síně od začátku letošního roku uskutečnily podle Informačního systému o veřejných zakázkách a dražbách více než 1590 dražeb movitého i nemovitého majetku. Z toho 160 dražeb bylo nedobrovolných. Částka získaná vydražením zatím v letošním roce činí asi 1,6 miliardy korun, včetně dnešní dražby komerčních budov na Václavském náměstí v Praze. Loni aukční síně vydražily majetek za téměř 6,4 miliardy korun.

-čtk-

Komentáře

Načítám komentáře...