Francouzský konglomerát Bouygues měl kvůli sezonním vlivům ztrátu

Francouzský konglomerát Bouygues, jehož aktivity sahají od stavebnictví přes média po telekomunikace, se v prvním čtvrtletí letošního roku propadl do ztráty. Důvodem byly sezonní faktory, které ovlivnily hlavně stavební divizi. Čistá ztráta společnosti činila devět milionů eur ve srovnání se ziskem 16 milionů ve...

Francouzský konglomerát Bouygues, jehož aktivity sahají od stavebnictví přes média po telekomunikace, se v prvním čtvrtletí letošního roku propadl do ztráty. Důvodem byly sezonní faktory, které ovlivnily hlavně stavební divizi. Čistá ztráta společnosti činila devět milionů eur ve srovnání se ziskem 16 milionů ve stejném období loni, uvádí se v prohlášení. Firma však potvrdila výhled na celý rok.

Provozní zisk se snížil na 133 milionů eur z loňských 142 milionů eur. Analytici dotazovaní agenturou Reuters očekávali čistou ztrátu pouze milion eur a provozní zisk 142 milionů eur. Za horšími výsledky stojí hlavně sezonní výkyvy, které negativně ovlivnily výkon divize stavby silnic Colas a úpravy vody Saur. Již dříve firma uvedla, že její tržby kvůli prodeji divize ropných služeb Bouygues Offshore italské společnosti Saipem klesly o 5,7 procenta na 4,63 miliardy eur.

Provozní zisk telekomunikační divize Bouygues Telecom, která je třetím největším mobilním operátorem ve Francii, se mírně zvýšil na 86 milionů z 84 milionů eur v prvních čtvrtletí loni. Analytici však čekali zisk až 104 milionů eur. Mobilní divize je považována za hlavního tahouna budoucího růstu společnosti. Tržby divize stouply o 14 procent na 764 milionů eur díky růstu prodeje kvalitních mobilních telefonů, napsala agentura Reuters.

-čtk-

Komentáře

Načítám komentáře...