Společnost Skanska získala v ČR zakázku za více než miliardu Kč

Švédská stavební společnost Skanska získala zakázky na tři projekty výstavby silnic v České republice. Hodnota zakázek činí asi 310 milionů švédských korun, což je v přepočtu více než miliarda Kč. Oznámila to dnes agentura AP. Největší zakázka je na výstavbu silničního úseku mezi Hradcem Králové a Pardubicemi....

Švédská stavební společnost Skanska získala zakázky na tři projekty výstavby silnic v České republice. Hodnota zakázek činí asi 310 milionů švédských korun, což je v přepočtu více než miliarda Kč. Oznámila to dnes agentura AP.

Největší zakázka je na výstavbu silničního úseku mezi Hradcem Králové a Pardubicemi. Hodnota tohoto kontraktu se odhaduje na 52 milionů dolarů (asi 1,5 miliardy Kč) a Skanska v něm má podíl asi 69 procent. Skanska je jednou z největších stavebních společností v Evropě a působí ve více než 60 zemích světa.

V České republice působí stavební společnost Skanska CZ, která se dříve jmenovala IPS a která je největší firmou na českém stavebním trhu. Firma vznikla v roce 1953, avšak tehdy pod názvem Zemstav. Od roku 1961 působila pod názvem Inženýrské a průmyslové stavby, později IPS a ještě později IPS Skanska.

-čtk-

Komentáře

Načítám komentáře...