Novým předsedou dozorčí rady firmy Skanska CZ je Johan Karlström

Novým předsedou dozorčí rady největší tuzemské stavební firmy Skanska CZ se stal Johan Karlström (46 let), který je zároveň viceprezidentem a členem vrcholového vedení švédské společnosti Skanska AB. Karlström ve funkci vystřídal Keitha Clarka. Ten byl jmenován generálním ředitelem britské poradenské společnosti WS...

Novým předsedou dozorčí rady největší tuzemské stavební firmy Skanska CZ se stal Johan Karlström (46 let), který je zároveň viceprezidentem a členem vrcholového vedení švédské společnosti Skanska AB.

Karlström ve funkci vystřídal Keitha Clarka. Ten byl jmenován generálním ředitelem britské poradenské společnosti WS Atkins PLC poskytující služby v oblasti technologií. Funkce se ujme 1. října letošního roku.

Skanska je jednou z největších stavebních společností v Evropě a působí ve více než 60 zemích. Celosvětově zaměstnává přes 75.000 lidí.

Skanska CZ loni zvýšila čistý zisk meziročně téměř o 17 procent na 718 milionů korun a upevnila tak pozici vedoucí firmy trhu. Tržby naopak klesly na 23,9 miliardy z 27,5 miliardy korun z roku 2001. Druhou největší firmou je Metrostav, který loni zvýšil čistý zisk o 43,6 procenta na 290,37 milionu korun.

-čtk-

Komentáře

Načítám komentáře...