Výpočtový program na určení tepelných ztrát objektu

Pražská energetika připravila elektronický program, pomocí kterého je možné vypočítat tepelné ztráty zadaného objektu a navrhnout optimální výkon elektrického topného zdroje. Program je možné bezplatně využívat na webových stránkách společnosti Pražská energetika, na adrese: www.poradenstvi.pre.cz/kamna/. Po vstupu...

Pražská energetika připravila elektronický program, pomocí kterého je možné vypočítat tepelné ztráty zadaného objektu a navrhnout optimální výkon elektrického topného zdroje.

Program je možné bezplatně využívat na webových stránkách společnosti Pražská energetika, na adrese: www.poradenstvi.pre.cz/kamna/. Po vstupu na tuto adresu stačí jen formou dotazníku zadat požadovaná technická data týkající se stavebních konstrukcí vašeho obydlí. V podstatě jde o určení tepelných propustností jednotlivých stěn, oken, dveří atd. daného objektu při venkovní výpočtové teplotě.

V dotazníku se vyplňuje například lokalita, v níž je budova umístěna, typ budovy, její poloha a orientace na světové strany, skladba stavebních konstrukcí, velikosti oken a dveří a další specifické údaje. Není-li k dispozici dostatek technických informací o stavebních konstrukcích daného obydlí, může být využita automatická nabídka programu, která sama orientačně určí tepelnou propustnost zadaných stavebních konstrukcí dle roku výstavby.

Pomocí tohoto programu můžete získat nejen představu o výši tepelných ztrát svého objektu nebo bytu, ale i potřebného výkonu elektrického topného zdroje v kW.

Součástí programu je i speciální nabídka konkrétního typu akumulačních kamen za zvýhodněnou cenu od Pražské energetiky.

Komentáře

Načítám komentáře...