MITCalc - Strojírenské, průmyslové a technické výpočty pro CAD

MITCalc - Strojírenské, průmyslové a technické výpočty pro CAD

MITCalc je sada strojírenských, průmyslových a technických výpočtů pro každodenní praxi. Spolehlivě, přesně a hlavně rychle vás provede návrhem součásti, řešením technického problému či výpočtem strojírenského uzlu bez větších nároků na speciální odborné znalosti. ¨ Pro koho je tato aplikace určena? MITCalc je určen...

MITCalc je sada strojírenských, průmyslových a technických výpočtů pro každodenní praxi. Spolehlivě, přesně a hlavně rychle vás provede návrhem součásti, řešením technického problému či výpočtem strojírenského uzlu bez větších nároků na speciální odborné znalosti.
¨
Pro koho je tato aplikace určena?
MITCalc je určen pro strojaře, konstruktéry, kresliče, výpočtáře, technické pracovníky či studenty technických škol. Obsahuje návrhové a kontrolní výpočty, například: ozubení, klínové řemeny, ozubené řemeny, řetězové převody, nosníky, hřídele, pružiny, šroubový spoj, spojení hřídelí, uložení součástí, rozměrové tolerance a mnoho dalších. K dispozici jsou také charakteristiky, řada materiálových, srovnávacích a rozhodovacích tabulek včetně systému pro správu vyřešených úkolů. Doplňkem jsou převodní tabulky jednotek.

Pro výpočty jsou použity normy ČSN, ANSI, ISO, DIN, EN, JIS, BS a AGMA.

Jak MITCalc funguje?
MITCalc pracuje v prostředí MS Excelu (verze 97, 2000, XP). Uživatel si tak může jednoduše upravit či rozšířit výpočty podle vlastních požadavků a zvyklostí. Pro komunikaci s CAD systémy lze použít buď přímý výstup z MITCalcu (podporované 2D CAD systémy: AutoCAD R12-2004, AutoCAD LT95-LT2004, IntelliCAD, Ashlar Graphite, TurboCAD...) nebo jsou k dispozici add-in moduly pro parametrickou vazbu 3D modelů na výpočty MITCalcu - můžete tak například vložit najednou kompletní řešení řemenového převodu, které je plně asociativní a při změně parametrů výpočtu se příslušným způsobem změní i rozměry vloženého dílu (podsestavy). Podporované 3D CAD systémy jsou Autodesk Inventor (5.3, 6, 7) a Solidworks. Vykreslení navrženého řešení ve 2D nebo vložení příslušných 3D modelů a jejich sestav je otázkou sekund.

Dostupnost
Exkluzivním prodejcem programu MITCalc je společnost Xanadu s.r.o. K dispozici je česká, anglická nebo německá verze MITCalcu. Je k dispozici jako 1-roční licence nebo časově neomezená licence (po dobu platnosti licence získáváte automaticky nové verze, nové výpočty, podporu dalších CAD systémů a opravy). Ceny MITCalc již od 1.590,-Kč.

-Xanadu s.r.o., divize CAD Studio-

Komentáře

Načítám komentáře...