Vysokoškoláci vytvoří projekty na využití ostravské ČEZ Areny

Studenti ostravských vysokých škol se budou podílet na nových projektech, které by měly zajistit lepší využití nově opravené ostravské ČEZ Areny pro kulturu, sport i vzdělávací programy. Vyplynulo to z dnešního jednání účastníků ekonomického kongresu Ostrava 2004. Student, jenž zpracuje nejlepší projekt, získá grant...

Studenti ostravských vysokých škol se budou podílet na nových projektech, které by měly zajistit lepší využití nově opravené ostravské ČEZ Areny pro kulturu, sport i vzdělávací programy. Vyplynulo to z dnešního jednání účastníků ekonomického kongresu Ostrava 2004. Student, jenž zpracuje nejlepší projekt, získá grant 100.000 korun, jeho škola pak 250.000 korun na další zkvalitnění výuky. Řekla to Jana Mrencová z pořadatelské agentury Profil.

Studenti mohou pracovat i na dalších tématech, například na zlepšení podmínek života lidí ve městech a obcích, restrukturalizaci průmyslu nebo vstupu soukromého kapitálu do veřejného sektoru.

"Mladí lidé musejí dokázat podnikatelům i představitelům měst a obcí, že s nimi mají počítat a brát je vážně," vysvětlila záměry pořadatelů Mrencová. Práce studentů na konkrétních projektech, které mají šanci na realizaci, je podle ní ideální příležitostí pro odborný růst vysokoškoláků. Starostové a představitelé firem by si naopak měli uvědomit, že studenty práce v jejich oboru zajímá a že si musejí vychovat své nástupce. "V dnešní době už mladí lidé zvládnou téměř všechno, co jejich o generaci starší kolegové," řekla Mrencová.

Účastníci kongresu se shodli, že pokud se studentům z grantů povede vytvořit dobré projekty, mají velkou šanci na zaměstnání ve špičkových pozicích významných firem. "Nebudou se muset zúčastňovat konkurzů, ale budou vědět, že je do firmy přijmou a že v ní budou mít dost prostoru na tvůrčí práci," řekla Mrencová.

Dnešního nultého ročníku kongresu v hotelu Atom se zúčastnilo přes 200 studentů, manažerů a představitelů místních samospráv. Vítězný grant bude oceněn na podzim roku 2005 opět v Ostravě, poté bude konference putovat po dalších městech republiky.

-čtk-

Komentáře

Načítám komentáře...