Evropský trh pronájmu kanceláří vykazuje známky oživení

Evropský trh pronájmu kancelářských prostor začíná po třech letech útlumu vykazovat známky oživení. Prostorů, které jsou nyní volné k pronájmu, začalo prudce ubývat, a zároveň se méně ruší již schválené projekty. Zjistil to průzkum organizace Jones Lang LaSalle. "Takové trendy jsou první známkou zlepšení na trhu...

Evropský trh pronájmu kancelářských prostor začíná po třech letech útlumu vykazovat známky oživení. Prostorů, které jsou nyní volné k pronájmu, začalo prudce ubývat, a zároveň se méně ruší již schválené projekty. Zjistil to průzkum organizace Jones Lang LaSalle.

"Takové trendy jsou první známkou zlepšení na trhu pronájmů v Evropě a očekává se, že je v nadcházejících měsících podpoří růst ekonomiky," podotkl Nick Leming, který je v Jones Lang LaSalle oblastním ředitelem. Průzkum srovnával 22 významných trhů kancelářských prostor po celé Evropě.

Prostory, které jsou nájemci ochotni přenechat do podnájmu, klesly na 11 procent z celkových volných kancelářských prostor. Před rokem byly na 25 procentech. Poptávka po kancelářských prostorách se ale zvětšuje jen ve střední a východní Evropě a na třech trzích v západní Evropě: v Dublinu, Stockholmu a Londýně.

Co se nájmů týče, loni se zvýšily na třech trzích: v Bruselu, Moskvě a londýnské čtvrti West End. Zatímco na některých trzích v poslední době stavební firmy ruší stále méně projektů, na jiných trzích nových kancelářských projektů stále přibývá, píše agentura Reuters.

-čtk-

Komentáře

Načítám komentáře...