Australský Babcock kupuje obchodní centrum v Praze za 3 mld. Kč

Australská investiční a poradenská společnost Babcock & Brown Ltd. se rozhodla investovat do nemovitostí v České republice. Společnost oznámila, že koupí nové nákupní a kancelářské centrum Galerie Butovice za 103 milionů eur, tedy téměř 3,13 miliardy korun. Dokončení akvizice je podmíněno dostavbou objektu o...

Australská investiční a poradenská společnost Babcock & Brown Ltd. se rozhodla investovat do nemovitostí v České republice. Společnost oznámila, že koupí nové nákupní a kancelářské centrum Galerie Butovice za 103 milionů eur, tedy téměř 3,13 miliardy korun.

Dokončení akvizice je podmíněno dostavbou objektu o celkové rozloze kolem 46.500 metrů čtverečních. Nákupní a kancelářské centrum má být dostavěno v květnu.

Firma dále informovala, že koupila dva rezidenční objekty v Německu za 380 milionů eur. Rozhodla se ale také prodat apartmány v Kielu za více než 150 milionů eur.

Nákup nového majetku v Evropě má firmě zajistit další růst příjmů v této oblasti. "Naší strategií je pokračovat v koupi kvalitních nemovitostí v Evropě a Velké Británii a zřídit z Babcock & Brown významného hráče na těchto trzích," dodal v prohlášení ředitel operací Babcock & Brown v oblasti nemovitostí Michael Maxwell. Firma je v současnosti aktivní v Austrálii, na Novém Zélandě, v Evropě a Spojených státech, napsala agentura Reuters.

Výstavbu centra Galerie Butovice provádí developerská firma ING Real Estate Development ČR. Centrum se má návštěvníkům otevřít 2. března letošního roku.

-čtk-

Komentáře

Načítám komentáře...