Výstavy Ligna Bohemia a Řemesla chválí vystavovatelé i návštěvníci

Výstavy Ligna Bohemia a Řemesla chválí vystavovatelé i návštěvníci

Již deset ročníků výstavy Řemesla se uskutečnilo na výstavišti v Lysé nad Labem. Za dobu své existence si vydobyla velmi dobré renomé, a to jak u odborníků, tak u široké veřejnosti. V posledních letech organizátoři zaregistrovali zvýšený zájem vystavovatelů i návštěvníků o dřevozpracující obory. Zrodila se myšlenka...

Již deset ročníků výstavy Řemesla se uskutečnilo na výstavišti v Lysé nad Labem. Za dobu své existence si vydobyla velmi dobré renomé, a to jak u odborníků, tak u široké veřejnosti. V posledních letech organizátoři zaregistrovali zvýšený zájem vystavovatelů i návštěvníků o dřevozpracující obory. Zrodila se myšlenka vyčlenit tuto komoditu z Řemesel a souběžně uspořádat specializovanou výstavu Ligna Bohemia. Pro její loňský první ročník se podařilo získat opravdové špičky mezi výrobci dřevozpracujících technologií a návštěvníci, a to jak odborníci – podnikatelé v oboru, zástupci firem i drobní řemeslníci, tak široká veřejnost, výstavu hodnotili jako úspěšnou.

Například ing. Václav Polák, ředitel odboru podpory malého a středního podnikání Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, řekl, že „…výstava je důkazem toho, že zlaté české ruce jsou stále živým pojmem.“ „Je to výstava zdařilá a zajímavá, co se týče sortimentu a konkurence, přišlo i dostatek návštěvníků. Největší zájem je především o stroje menší – ze strany drobných živnostníků a kutilů. Jsme spokojeni,“ vyjádřil se jeden z vystavovatelů - ředitel společnosti Repos Josef Poslušný. Mezi návštěvníky byl i Pavel Kopáček z Truhlářství Kopáček Kolín – Zibohlavy, které se zabývá výrobou zakázkového nábytku. „Je tady z čeho vybírat. Udělali jsme si obrázek o tom, co je právě na trhu a kolik peněz budeme muset naplánovat. Kromě dovybavení firmy budeme také potřebovat obnovovat zařízení. To víte, technika stárne, a když chcete uspět v produktivitě práce...“.

Připravené novinky
Pro rok 2005 by měla být Ligna Bohemia ještě bohatší, a to jak počtem skvělých vystavovatelů, tak i řadou novinek. Například firma Rojek přichází s novinkou na světovém trhu – kotlem na spalování mokrého dřeva, Firma Panas představí technologie kombinovaného zpracování dřeva.

Vedle výrobců a prodejců dřevoobráběcích strojů a zařízení se přihlásily rovněž firmy s doplňujícím sortimentem: nástroji, materiály, tmely a barvami, spojovacím materiálem. V samostatné expozici v druhé výstavní hale se představí odborné školy a učiliště zaměřené na dřevoobrábění.

Výstava Řemesla má letos při zachování všech řemeslných oborů speciální zaměření na sklo. Rovněž se zde objeví velmi zajímavé technologie – například firma TGK ukáže nové způsoby ve zpracování plochého skla.

Jak bude otevřeno?
Dvojvýstava Ligna Bohemia a Řemesla se uskuteční od čtvrtka 3. do neděle 6. února, pro veřejnost je přístupná od 9 do 17 hodin.

Komentáře

Načítám komentáře...