Třináctý PRAGOINTERIER potvrzuje své výsadní postavení mezi oborovými veletrhy

Třináctý PRAGOINTERIER potvrzuje své výsadní postavení mezi oborovými veletrhy

13. mezinárodní veletrh nábytku, podlahovin, bytového textilu, svítidel a doplňků Pragointerier New Design, který skončil 6. února 2005, přilákal za 4 dny svého trvání na holešovické Výstaviště 33 tisíc návštěvníků. To je počet, který opravňuje Pragointerier k užívání přídomku veletrh evropského měřítka. Celkem 476...

 1. mezinárodní veletrh nábytku, podlahovin, bytového textilu, svítidel a doplňků Pragointerier New Design, který skončil 6. února 2005, přilákal za 4 dny svého trvání na holešovické Výstaviště 33 tisíc návštěvníků. To je počet, který opravňuje Pragointerier k užívání přídomku veletrh evropského měřítka.

  Celkem 476 vystavovatelů nabídlo své produkty a služby v nomenklaturně rozčleněných pavilónech. Jejich expozice mohli návštěvníci najít v obou křídlech Průmyslového paláce i v jeho krásně obnovené secesní střední hale, ve všech čtyřech Křižíkových pavilónech i v rozsáhlé mobilní hale umístěné přímo u vstupu na Výstaviště.

  Novinkou na veletrhu bylo Poradenské centrum, situované do Křižíkova pavilónu E. Zde bylo možné konzultovat nejrůznější dotazy ohledně úprav interiéru i exteriéru. Centrum poskytlo prostor zástupcům celé řady profesních cechů a asociací, od podlahářů, malířů a lakýrníků přes instalatéry, obkladače a kamnáře až po dekoratéry. S mimořádným ohlasem návštěvníků se setkal tzv. modelový byt, maketa klasického panelového bytu o rozměru 3+1. Na její úpravě a zařizování se podílelo celkem 37 firem. Řada z příchozích zde jistě našla nejednu inspiraci. Křižíkův pavilón E byl také místem, kde se uskutečnilo slavnostní zahájení V.I.P. večera, uzavřené prohlídky veletrhu pro osobnosti našeho kulturního, společenského a politického života a management nejvýznamnějších oborových firem.

  Vysoký zájem návštěvníků již tradičně vyvolávají soutěže, ať už se jedná o ty vystavovatelské, hodnocené odbornou porotou, nebo přímo pro návštěvníky. Mezi ty první patří již několik let soutěž Lůžko v interiéru. Zde mají možnost předvést své umění dekoratéři a studia bytového textilu. K těm nejlepším patřily v tomto roce firmy Ason interier, Klinmam Czech a Iron-Art. Ze všech 7 soutěžních lůžkových úprav volili i návštěvníci svého favorita v soutěži Lůžko snů. Stala se jím i odborníky ceněná dekorace od společnosti Iron-Art. Návštěvníci vybírali také nejkrásnější expozici soutěže floristů Květina v interiéru. Na pomyslné tři vítězné stupně vystoupily společnosti Loxia, Imramovský – vegetační úpravy a firma JMZ. V soutěži Nejlepší expozice hodnotí odborná komise nejlépe provedené expozice veletrhu, především z hlediska funkčnosti, sdělnosti a estetiky. Na 13. Pragointerieru zaujaly komisi prezentace firem Hotový Interier, Dormio Interier a Hagos, s. r. o.

  Vynikající výrobek roku je soutěž vyhlašovaná každým rokem Design centrem ČR z pověření Ministerstva průmyslu a obchodu ČR. Pořadatele veletrhu, společnost Incheba Praha, jistě těší fakt, že na únorovém Pragointerieru vybrala porota hned 3 produkty, jimž udělila ve zmíněné soutěži nominaci – šatní sytém NSI s kováním Noteborn a výplní Matalux od společnosti Woodface, židli s područkami E 7429 od firmy Ton a stohovatelnou židli Stela společnosti Teak.

  K vysoké návštěvnosti veletrhu jistě přispěla snaha pořadatele o maximální pohodlí všech příchozích. Rychlé dopravní spojení přímo na Výstaviště zajistila kyvadlová autobusová doprava z Nádraží Holešovice. Tunel spojující Průmyslový palác a Křižíkovy pavilóny byl výbornou ochranou proti nepřízni počasí. Davy proudící všemi pavilóny neustaly ani v nedělní odpoledne, poslední den veletrhu. Až půl hodiny po skončení otevírací doby utichly kroky návštěvníků. Nezbývá, než se těšit opět na 8. září tohoto roku, kdy Výstaviště opět ožije dalším veletrhem Pragointerier.

  Bližší informace o vystavovatelích a doprovodných programech najdete na www.pragointerier.cz, nebo přímo kontaktujte organizátora akce: Incheba Praha, spol. s r. o., tel.: 00420 220 103 480

Komentáře

Načítám komentáře...