Vsetín chce postavit několik desítek nových bytů

Až 160 bytů, z nichž 35 bude určeno výhradně mladým rodinám, hodlá v nejbližší době postavit ve třech lokalitách ve městě vsetínská radnice. Celkové náklady město odhaduje na 170 milionů korun. Informovala o tom mluvčí radnice Eva Stejskalová. Za prioritu město považuje především výstavbu startovacích bytů v...

Až 160 bytů, z nichž 35 bude určeno výhradně mladým rodinám, hodlá v nejbližší době postavit ve třech lokalitách ve městě vsetínská radnice. Celkové náklady město odhaduje na 170 milionů korun. Informovala o tom mluvčí radnice Eva Stejskalová.

Za prioritu město považuje především výstavbu startovacích bytů v bývalé správní budově podniku MEZ. Zde bude progresivní nájemné. "To bude jeden až dva roky velmi nízké, ale v dalších letech poroste tak, že zhruba po čtyřech letech se mladým lidem nevyplatí v nich bydlet. To je bude motivovat k vlastnímu řešení bytové otázky," poznamenal starosta města Jiří Čunek.

U těchto startovacích bytů a dalších šesti desítek bytových jednotek v lokalitě Poschla bude investorem přímo město. "U 65 bytů v Rokytnici nevylučujeme možnost, že výstavbu nakonec uskuteční developer," poznamenala Stejskalová s tím, že město zároveň připravuje podmínky i pro soukromou výstavbu rodinných domů v Bobrkách.

-čtk-

Komentáře

Načítám komentáře...