Zásuvka, která vám zachrání život

Zásuvka, která vám zachrání život

Co se stane, když vám upadne fén do vany plné vody, přepálíte nebo poškodíte při žehlení kabel u žehličky a dotknete se jej, vaše dítko zastrčí hřebík do zásuvky, přeseknete elektrickou sekačkou kabel? To je jen několik málo příkladů nebezpečí úrazu elektrickým proudem. Jak sami víte, býval například v koupelnách...

Co se stane, když vám upadne fén do vany plné vody, přepálíte nebo poškodíte při žehlení kabel u žehličky a dotknete se jej, vaše dítko zastrčí hřebík do zásuvky, přeseknete elektrickou sekačkou kabel?

To je jen několik málo příkladů nebezpečí úrazu elektrickým proudem.

Jak sami víte, býval například v koupelnách nalepen štítek „Je zakázáno používat elektrické spotřebiče ve vaně nebo sahat na ně z vany“. Samozřejmě, že ani v současné době vám takové používání spotřebičů nedoporučujeme, ale nehody takového typu se prostě stávají, a právě pro minimalizování úrazů elektrickým proudem je tu zásuvka, která vám může zachránit život.

Koncem loňského roku společnost ABB, s. r. o., Elektro-Pragabyla uvedla na trh novou speciální bezpečnostní zásuvku Tango s proudovým chráničem. Pokud je v této zásuvce zapojen spotřebič, například holicí strojek nebo fén, a spadne do vany s vodou, nehrozí již bezprostředně smrtelné nebezpečí úrazu elektrickým proudem. Zásuvka, přesněji proudový chránič, který je v ní zabudován, okamžitě odpojí přívod elektřiny. Zásah elektrickým proudem je v takovém případě omezen velikostí vybavovacího proudu vestavěného proudového chrániče, což je maximálně 30 mA, takže dříve velmi nepříjemnou nehodu můžete dnes přečkat bez vážnější úhony.

Jde o praktickou novinku v oblasti elektroinstalací, jejíž montáží především v koupelnách, dětských pokojích, dílnách, garážích nebo na balkonech zabráníte možným úrazům elektrickým proudem.

Bezpečnostní zásuvka je dodávána v designu Tango bez rámečku, a to ve dvou provedeních – bez výstupních chráněných vodičů („koncové“) a s výstupními chráněnými vodiči („průběžné“). K výstupním vodičům je možno připojit běžnou zásuvku nebo zásuvky, které lze potom považovat rovněž za chráněné. Cena zásuvky se pohybuje od 2.100 Kč.

-ABB-

Komentáře

Načítám komentáře...