Co přinesl letošní ZEMĚDĚLEC - JARO S KOŇMI?

Co přinesl letošní ZEMĚDĚLEC - JARO S KOŇMI?

Od středy 16. do neděle 20. března se na výstavišti v Lysé nad Labem konala již dvaadvacátá národní výstava zeleně, mechanizace, pěstitelství, květin, ekologie, zpracování výpěstků a chovatelství ZEMĚDĚLEC – JARO S KOŇMI 2005. Zúčastnilo se jí dvě stě třicet vystavovatelů a přišlo víc jak třicet tisíc lidí. K...

Od středy 16. do neděle 20. března se na výstavišti v Lysé nad Labem konala již dvaadvacátá národní výstava zeleně, mechanizace, pěstitelství, květin, ekologie, zpracování výpěstků a chovatelství ZEMĚDĚLEC – JARO S KOŇMI 2005.

Nejúspěšnější květinový objekt „Vejce“ od týmu SOU LiběchovExpozice SZŠ Poděbrady vycházela z názvu soutěže: Polabský motýlZúčastnilo se jí dvě stě třicet vystavovatelů a přišlo víc jak třicet tisíc lidí. K největším atrakcím výstavy patřila těžká zemědělská mechanizace, především nejnovější modely traktorů Zetor, případně celá řada drobné mechanizace pro zahradu i komunální práce. Návštěvníci využili prvních skutečně jarních dnů k nákupu rostlinného materiálu na své zahrádky – zeleninové a květinové sadby, ovocných i okrasných dřevin, ale i osiv a cibulovin.
Velkou pozornost si vysloužilo předvádění koní, z nichž k nejkrásnějším patřili starokladrubští bělouši či frísští koně.

Detail kytice z jarních cibulovinPo celou středu probíhala soutěž studentů SZŠ, SOU a OU v aranžování „Polabský motýl“. Úkolem osmi soutěžních týmů bylo vytvořit grafický návrh a vlastní uspořádání výstavní expozice, aranžování netradičního květinového objektu „Vejce“ a uvázání kytice z jarních cibulovin. Výsledky jejich práce hodnotily tři poroty – odborná floristická, zahradnická a novinářská. Hlavní cenu udělili floristé Střední odborné škole a SOU zahradnickému Praha 9. Největší úspěch si připsalo Střední odborné učiliště Liběchov, které zvítězilo jak u poroty zahradnické, tak u novinářské a ještě získalo třetí cenu v hlavní kategorii.

V neděli odpoledne se uskutečnily dva koncerty v rámci Dechovkového maratónu, který kromě výstaviště probíhal v Poděbradech a v Praze. Vystoupil dechový orchestr ze SRN a Hasičská kapela z Lysé nad Labem.

Komentáře

Načítám komentáře...