Architektura pro život - Harmonické bydlení současnosti

Cyklus přednášek o vztahu člověka a prostředí nabízí možnost seznámit se s vlastnostmi harmonické architektury. Postupně budou představeny různé ukázky projektů a staveb. Smyslem je informovat posluchače o poznatcích vedoucích k plánování zdravého bydlení. Přednáší akad. arch. Oldřich Hozman, pořádá: Městská knihovna...

Cyklus přednášek o vztahu člověka a prostředí nabízí možnost seznámit se s vlastnostmi harmonické architektury. Postupně budou představeny různé ukázky projektů a staveb. Smyslem je informovat posluchače o poznatcích vedoucích k plánování zdravého bydlení.

Přednáší akad. arch. Oldřich Hozman, pořádá: Městská knihovna v Praze, Mariánské nám. 1, Praha 1. Malý sál MKP, úterky 17:00 – 18:30.

15. 3. 2005 - Nízkoenergetické stavby, baubiologie a přizpůsobení staveb vlastnostem terénu
Současná doba přináší možnosti ekologického stavění. Domy lze stavět z přírodních materiálů a provozovat je s nízkou spotřebou energie. Ve stavebnictví se prosazují alternativní přístupy, které se zabývají vztahem člověka k jeho okolí. Jedním z nich je právě baubiologie.

22. 3. 2005 - Využití umění feng shui při navrhování domů, význam tvaru krajiny pro umístění stavby
Feng shui je tradiční čínská nauka o harmonickém sladění člověka s jeho obytným prostředím. Naučíme se lépe vnímat energii krajiny a vybírat vhodný pozemek. Pochopením jejích zásad snadněji porozumíme rytmům přírody.

29. 3. 2005 - Sakrální geometrie, harmonie a proporce staveb
Vhodná míra a rozměr jsou důležitými vlastnostmi ovlivňujícími kvalitu staveb. Harmonická architektura všech věků dodržovala zásady vhodných poměrů. Dozvíte se o vlastnostech vyváženého poměru zlatého řezu.

5. 4. 2005 - Vlastnosti energie krajiny a genius loci místa
Stejně jako je člověk víceúrovňovou bytostí, lze tak chápat i krajinu. Porozumíme-li základům tohoto pohledu, nalezneme mnoho společného při hledání vhodného místa pro dům. Stavba může svým tvarem odpovídat geniu loci místa.

-akad. arch. Oldřich Hozman-
www.arc.cz

Komentáře

Načítám komentáře...