Architekt Kotík chce u Českého ráje postavit lázně za miliardu

Lázeňský areál nazvaný Vitální centrum by měl v příštích letech vyrůst u Všeně nedaleko Turnova na Semilsku. Za projektem, jehož náklady se odhadují na miliardu korun, stojí firma Welness Centrum Všeň pražského architekta Martina Kotíka. Podobný luxusní areál podle něj Českému ráji chybí. Informovaly o tom minulý...

Lázeňský areál nazvaný Vitální centrum by měl v příštích letech vyrůst u Všeně nedaleko Turnova na Semilsku. Za projektem, jehož náklady se odhadují na miliardu korun, stojí firma Welness Centrum Všeň pražského architekta Martina Kotíka. Podobný luxusní areál podle něj Českému ráji chybí. Informovaly o tom minulý týden Deníky Bohemia na severu Čech.

Obec už občanům rozdala podklady o záměru Kotíkovy společnosti. Ta chce postavit na západním okraji Českého ráje rekreační areál pro celoroční využití o rozloze zhruba deseti hektarů. Projekt počítá s řadou budov s hotelovými pokoji i luxusními apartmány a také s krytým parkovištěm pro 167 vozů. K dispozici mají být tenisové a volejbalové kurty, sauna, fitnes, balneocentrum, vnitřní a venkovní bazény či sluneční louka.


"Nechci to přeceňovat, ale ohlas je většinou příznivý," řekl deníku starosta Všeně Ivan František Herbst. "Myslím, že po společné květnové schůzce s panem Kotíkem budeme mít všichni ještě více potřebných údajů," dodal.


Welness Centrum založil architekt Martin Kotík koncem ledna letošního roku. Jeho plány však uzrávaly delší dobu. "Ten záměr doznává stále dalších změn a úprav," řekl deníku architekt, který je synem zesnulého turnovského rodáka, významného českého malíře a grafika Jana Kotíka. Stavbu chce financovat ze soukromých zdrojů, počítá však i s úvěrem a zahraničními investory. Areál by podle něho měl nabídnout 150 pracovních míst.

Projekty studia OMICRON-K si můžete prohlédnout na www.omi.czZdroj: ČTK

Komentáře

Načítám komentáře...