Soutěž Zlatá koruna 2005 vyhrála Modrá pyramida

Soutěž Zlatá koruna Nejlepšími finanční produkty se ve třetím ročníku soutěže Zlatá koruna 2005 staly dva produkty Modré pyramidy: v kategorii stavební spoření získal první místo Hypoúvěr a druhé Renovační program. Hypoúvěr nabízí Modrá pyramida od 1. března letošního roku a byla první stavební spořitelnou, která...

Soutěž Zlatá koruna Nejlepšími finanční produkty se ve třetím ročníku soutěže Zlatá koruna 2005 staly dva produkty Modré pyramidy: v kategorii stavební spoření získal první místo Hypoúvěr a druhé Renovační program.


Hypoúvěr nabízí Modrá pyramida od 1. března letošního roku a byla první stavební spořitelnou, která uvedla na trh produkt tohoto typu, jenž v sobě takto kombinuje výhody úvěru ze stavebního spoření a hypotéky. Oproti hypotéce je Hypoúvěr dostupnější, nároky na příjmy žadatelů jsou nižší, dřívější splacení úvěru je možné bez sankcí a také poplatek ze vedení úvěrového účtu je nižší (25 Kč měsíčně). Hypoúvěr tak může úspěšně konkurovat hypotékám. Průměrná výše Hypoúvěru již nyní přesahuje 625 000 Kč, ale stále častější jsou úvěry v několikamilionových částkách. Jen v květnu poskytla Modrá pyramida téměř 700 Hypoúvěrů ve výši 450 mil. Kč. Klienti využívají Hypoúvěr především na pořízení bydlení, koupi nebo stavbu domu či bytu. Renovační program je určen pro renovaci a investice do bytového fondu, hlavně panelových domů. Soutěž Zlatá koruna Modrá pyramida ho nabízí už od roku 1997, ale neustále vyvíjí jeho podmínky tak, aby co nejlépe vyhovovaly současným potřebám.


Soutěž Zlatá koruna proběhla pod záštitou guvernéra České národní banky Zdeňka Tůmy a premiéra České republiky Jiřího Paroubka. Do letošního ročníku se přihlásilo celkem 144 finančních produktů, z nichž Finanční akademie vybírala ty nejlepší.

Zdroj: Tisková zpráva

Komentáře

Načítám komentáře...