V BB Centru v Praze se otevřela další administrativní budova

V BB Centru v Praze se otevřela další administrativní budova

V komplexu BB Centrum v Praze Michli, který je největším administrativním parkem v republice, byla slavnostně otevřena nová budova Beta. Jde o osmou dokončenou budovu v tomto komplexu. Informovala o tom společnost Passerinvest Group, která je developerem stavby. Dosud do projektu BB Centrum investovala přes pět z...

V komplexu BB Centrum v Praze Michli, který je největším administrativním parkem v republice, byla slavnostně otevřena nová budova Beta. Jde o osmou dokončenou budovu v tomto komplexu. Informovala o tom společnost Passerinvest Group, která je developerem stavby. Dosud do projektu BB Centrum investovala přes pět z celkově plánovaných 15 miliard korun.


Nový objekt o devíti nadzemních a třech podzemních podlažích nabízí 19.000 metrů čtverečních pronajímatelných ploch, které vedle kanceláří zahrnují i dvě restaurace, kavárnu, bar a jídelnu. Podzemní parkování má kapacitu zhruba 330 míst. Náklady na výstavbu této budovy firma nezveřejnila.


Budova Beta se začala stavět bez předběžných smluv o pronájmu. V současnosti je ze 60 procent pronajata osmi nájemcům, mezi které patří například Samsung Electronics, RWE Energy nebo Goodyear Dunlop Tires Czech. Průměrná cena za metr čtvereční a měsíc je těsně pod hranicí 15 eur podle konkrétní smlouvy. Nájemné za prvotřídní kanceláře v Praze se pohybuje zhruba mezi 13 až 19 eury za metr čtvereční a měsíc.


Jedno podlaží nabízí nájemcům v průměru dva tisíce metrů čtverečních pronajímatelných ploch. Generálním dodavatelem stavby byla společnost Hochtief VSB a financující bankou HVB Bank.


BB Centrum by po dokončení mělo nabídnout přes 300.000 metrů čtverečních pronajímatelných ploch ve více než 15 objektech a přibližně 6000 převážně podzemních parkovacích stání. Součástí projektů je také síť obchodů a restaurací, dva rozsáhlé parky anglického typu, kostel, venkovní víceúčelové hřiště a moderní wellness centrum s nabídkou relaxačních a sportovních služeb. Cílem developera je připravit pracovní prostředí pro více než 15.000 lidí. V současnosti v BB Centru pracuje téměř 6000 osob.

O BB Centru jsme podrobně psali ZDE a také ZDE

Zdroj: ČTK

Komentáře

Načítám komentáře...