Mio - převrat v české koupelně

Mio - převrat v české koupelně

Kolikrát jste se již ve svém životě setkali s koupelnovou keramikou značky Jika? Stokrát, tisíckrát? Napadlo vás přitom někdy...

Kolikrát jste se již ve svém životě setkali s koupelnovou keramikou značky Jika? Stokrát, tisíckrát? Napadlo vás přitom někdy zamyslet se nad designem těchto velmi praktických výrobků? Pokud tak někdy učiníte, možná vás překvapí zjištění, že právě návrh koupelnové keramiky je vyšší školou designu, na které se návrhář naučí ctít vedle vzhledu také funkční požadavky, dlouhou životnost a limitující parametry složitého výrobního procesu zařizovacích předmětů z materiálu Vitrious China.

Určitým mezníkem v designu české koupelnové keramiky byl loňský rok, a představení koupelnového setu Mio od nejvýznamnějšího domácího výrobce, značky Jika. Mio je první domácí set dostupný pro nejširší veřejnost, jehož návrh pochází z dílny světoznámého designéra, který běžně navrhuje výrobky pro takové značky, jako je švýcarský Laufen nebo světoznámá Nokia. Díky vysokému podílu značky Jika na domácím a celoevropském trhu se Mio vyrábí ve velkých sériích. To umožňuje dosáhnout více než příznivé ceny i u výrobků se špičkovým autorským designem, dosud typickým spíše pro luxusní zboží z omezených výrobních sérií.

Mio pro všechny
Návrhář Peter Wirz hovoří o svém setu Mio jako o kombinaci ženského a mužského principu. Ženskou složku představují ladné křivky umyvadel či jejich elegantní sloupy a kryty sifonů. Mužský princip zastupují stabilní tvary klozetů a bidetů, symbolizující mužskou sílu a rozhodnost.

Hlavním benefitem setu Mio je široká škála výrobků od keramiky přes nábytek až po doplňky, čímž vzniká opravdu jednotná série. Nedílnou část kompletu tvoří produkty přizpůsobené osobám s omezenou možností pohybu, což v dnešní době bohužel stále není běžnou samozřejmostí. Kdokoliv si vybere set Mio, nalezne vždy produkty přizpůsobené přesně svým potřebám. Vyšší klozety například ocení nejen handicapovaní, ale i starší lidé, jimž vstávání z nízké mísy činí potíže stejně jako osobám vyššího vzrůstu. Všem výrobkům, včetně těch speciálních, se přitom dostalo maximální designérské péče, aby si každý mohl vychutnat pohodlí a atmosféru své koupelny.

Umyvadlo je základ
Spektrum výrobků dovoluje v malém i velkém prostoru rozehrát nejrůznější variace. Významným prvkem v každé koupelně je umyvadlo, které na sebe poutá největší pozornost. Mio proto nabízí mnoho způsobů, jakými lze umyvadlo použít. Při samostatném umístění je třeba zakrýt sifon, k čemuž slouží vedle klasického závěsného krytu i elegantní sloup přisazený až ke stěně koupelny. Design umyvadla lze podtrhnout také jeho umístěním na podezdívku či elegantní podumyvadlovou skříňku. Tímto způsobem navíc získáte úložné prostory, které pojmou řadu koupelnových nezbytností, a výrazně tak „vyčistí“ a opticky zvětší vaši koupelnu.

Variabilní nábytek
Koupelnový nábytek Mio je navržen tak, aby umožňoval mnoho materiálových a barevných variací i rozměrových a tvarových kompozic. Libovolně lze kombinovat korpusy skříněk s dvířky v různých barevných a materiálových provedeních. Přestože je Mio koupelnovou sérií vydesignovanou do posledního detailu, můžete do své koupelny vtisknout i svůj vkus a osobitou atmosféru.

Komentáře

Načítám komentáře...