Střešní okna na míru

Střešní okna na míru

Střešní okna vyrobená na míru většinou potřebují zákazníci, kteří již střešní okna mají a užívají. Avšak jejich okna starších...

Střešní okna vyrobená na míru většinou potřebují zákazníci, kteří již střešní okna mají a užívají. Avšak jejich okna starších typů, různých provedení a různých rozměrů je nutné, po delším čase používaní, z mnoha důvodů vyměnit. Důvodů, pro které není možné použít standardně nabízený sortiment střešních oken, je mnoho. Úvaha o výměně je však téměř vždy spojena s obavami z předpokládaných nutných zásahů do interiéru. Většinou proto, že obvykle takový zásah s sebou nese bourací a stavební práce. Navíc se připojují hluk, prach, omezené užívání podkrovního prostoru apod.. Zejména pokud se jedná o okna nestandardních rozměrů. A tak mnohdy, pod dojmem těchto obav, uživatelé s výměnou váhají a zvažují zda přínosy, které jim výměna přinese, vyváží nepříjemnosti, s nimiž je spojena.

Staré okno před výměnou
pohled z venkupohled z interiéru
Výměna střešního okna
pohled ze střechypohled z interiéru
Nové okno po výměně
pohled z venkupohled z interiéru
Ojedinělý program výroby střešních oken ROTO na míru (Program ROTO MR) předního evropského výrobce střešních oken, společnosti ROTO-Frank AG, tento problém řeší. V rámci tohoto programu s výměnou střešního okna nejsou spojeny žádné stavební úpravy interiéru. Program je postaven na bázi výměny vycházející z rozměrů stávajícího stavebního otvoru.

Změřit, dodat, vsadit
Tak jednoduše lze Program ROTO MR prakticky definovat. A také realizovat. Hlavními atributy programu jsou jednoduchá montáž a jednoduché dokončení. Nové okno na míru se jednoduše vsadí do stávajícího střešního otvoru. Odpadá bourání, práce se sádrokartonem či s omítkou a následné činnosti. Znamená to přirozeně i úsporu nákladů. A také to, co je pro výsledek nejdůležitější - vyšší kvalitu střešního stavebního otvoru. Ta je dosažena kvalitnějším zabudováním kvalitnějších střešních oken, než byla okna původní. Důležité je i to, že při výměně je současně provedena i kontrola stavebního otvoru a podle potřeby je provedena i dodatečná izolace. Přitom je samozřejmé vrácení interiéru do původního stavu při zachování původních rozměrů i povrchu. Pokud si však stav stavebního otvoru stavební úpravy vyžádá, např. při zjištění hniloby, zatékání apod., pak je nutné tyto opravy a úpravy provést.

Každé okno lze nahradit
Nové okno na míru ROTO MR s moderní výklopně kyvnou technikou nahradí stará střešní okna bez ohledu na jejich rok výroby, výrobce a velikost. Výrobek srovnatelný s novými okny ROTO MR jiný výrobce – ani v Německu, ani v Evropě, ani v celém světě, nevyrábí. Střešní okna z plastu, s moderní výklopnou/kyvnou technikou otevírání, obsluhou jednou kličkou dole na rámu a 4bodovým zavíráním, vyrábí pouze ROTO-Frank AG, SRN.

Komentáře

Načítám komentáře...