Zvolte Top dům 2008

Zvolte Top dům 2008

Časopis Dům a zahrada vyhlásil anketu Top domy 2008. Již po šesté tak máte možnost do 20. února 2008 hlasovat a vybrat z...

Časopis Dům a zahrada vyhlásil anketu Top domy 2008. Již po šesté tak máte možnost do 20. února 2008 hlasovat a vybrat z nominovaných domů svého favorita.

K 32 domům, které si z předchozích let odnesly prestižní titul Top dům, letos přibude dalších osm. Vzejdou z ankety Top domy 2008, v jejímž rámci časopis Dům a zahrada hledá mimořádně vydařené rodinné domy nabízené výrobci a dodavateli působícími na českém trhu. Tak tomu ostatně bylo i v předchozích letech. Jakkoli jsou nominované i vyhodnocené domy rozdílné, jedno mají společné: za nejlepší reprezentanty současné architektury rodinného domu je považují nejen odborníci, ale také laická veřejnost.

V loňském roce se poprvé tři původní kategorie nominovaných domů rozšířily o kategorii další. Dělítkem bylo 150 m2 podlahové plochy, jimiž Paroubkova vláda hodlala definovat stavby zatížené sníženou sazbou DPH. Ačkoli se tato hranice posunula až k téměř nepředstavitelným 350 m2, čtyři loňské kategorie, tedy do 120, 150, 200 a nad 200 m2, jsou zachovány i letos.

Kategorie
do 120 m2 podlahové plochy
Kategorie
od 120 do 150 m2 podlahové plochy

G Servis – Uno 2

Hoffmann – Hebé

Ing. Karel Peterka
Thermo Plus – Lenka

Atrium – Laguna 127

Elk – AK 111

Euroline Bohemia – Bungalov 772

Haas Fertigbau – Top Line 51

Dennert Massivhaus – Icon Tre 130

Velux – Star 2

Agentura Náš dům – Lars

Kategorie od 150 do 200 m2 podlahové plochyKategorie nad 200 m2
podlahové plochy

Porotherm Dům
Wienerberger – Parthenon

Futur – Regina

Elk – Country

bb gruppe – Blues 299

Artexa – Artemis

Soutěž Rockhouse:
Rodinný dům Krasová

Hoffmann – Prima

RD Rýmařov – Kubis Vario

Gradient – Mahagon 186

Stings 96 – Hostivice

Ze široké přehlídky domů ucházejících se o titul Top dům 2008 bylo v každé ze čtyř kategorií vybráno pět domů, které odpovídají určitým nárokům ve smyslu jejich architektonického ztvárnění, provozního fungování, užitné hodnoty i jistých technických parametrů. V tomto směru je důraz kladen mimo jiné na tepelně izolační vlastnosti použitých konstrukčních materiálů a celkovou energetickou bilanci stavby obecně. Ani v této oblasti tedy nenastává oproti loňským ročníkům žádná změna; lze však zcela oprávněně předpokládat, že českého stavebníka začnou kromě dispozice a vzhledu domu mnohem více zajímat informace uvedené v odstavci Energetické parametry: razantní navýšení všech energií, které poznamená vstup do roku 2008, možná leckoho přinutí vzít si k ruce kalkulačku a jednoduchým výpočtem si zjistit, kolik energie a potažmo také financí vlastně dům za rok spotřebuje. Snadno se tak může stát, že výrobce deklarující přesně doložitelnou energetickou náročnost bude oproti konkurenci jednoznačně zvýhodněn.

Z dvaceti výše představených staveb budou dále vybírat dvě nezávislé poroty – odborná a laická – v každé kategorii jeden dům, který získá pro rok 2008 čestný a prestižní titul Top dům. Mezi těmito domy můžete svého favorita v každé kategorii zvolit i vy, a to prostřednictvím formuláře na www.dumazahrada.cz.

Vítězné stavby poctěné titulem Top dům 2008 pak budou představeny na TVUJDUM.CZ a v časopisech Dům a zahrada, Living, v týdeníku Květy, a to v dubnu roku 2008.

-re-

ZÚČASTNĚTE SE HLASOVÁNÍ A ZÍSKEJTE PŘEDPLATNÉ ČASOPISU DŮM A ZAHRADA ZDARMA! POMOCÍ INTERNETOVÉHO FORMULÁŘE NA WWW.DUMAZAHRADA.CZ SE PRO SVÉ FAVORITY V RÁMCI ANKETY TOP DŮM 2008 MŮŽETE VYSLOVIT I VY. DEJTE SVŮJ HLAS V KAŽDÉ KATEGORII JEDNOMU DOMU, O NĚMŽ SI MYSLÍTE, ŽE NEJLÉPE SPLŇUJE VÝŠE UVEDENÉ PARAMETRY A KTERÝ SE VÁM SAMOZŘEJMĚ TAKÉ NEJVÍCE LÍBÍ. NOMINOVANÉ DOMY NAJDETE NA NÁSLEDUJÍCÍ DVOUSTRANĚ, BLIŽŠÍ INFORMACE VE SPECIÁLNÍM VYDÁNÍ ČASOPISU DŮM A ZAHRADA – TOP DOMY 2008 (PŘEDPLATITELÉ JEJ OBDRŽELI ZDARMA, DOSTUPNÝ JE V BĚŽNÉM PRODEJI NEBO SI JEJ MŮŽETE OBJEDNAT NA WWW.DUMAZAHRADA.CZ). KATALOGOVÉ LISTY NOMINOVANÝCH DOMŮ SI TAKÉ MŮŽETE STÁHNOUT NA UVEDENÝCH WEBOVÝCH STRÁNKÁCH, SEKCE KE STAŽENÍ. UZÁVĚRKA HLASOVÁNÍ JE 20. ÚNORA 2008.

Komentáře

Načítám komentáře...