Stavební veletrhy Brno 2008 se blíží

Stavební veletrhy Brno 2008 se blíží

Bohatý a pestrý program pro širokou veřejnost i odborníky z oblasti stavebnictví nabídnou blížící se Stavební veletrhy Brno 2008.

    <p>Pomalu můžeme začít počítat dny do otevření bran brněnského výstaviště, kde se opět jako jedna z největších stavebně - veletržních událostí u nás i v Evropě představí Stavební veletrhy Brno, které se uskuteční ve dnech 22. až 26. dubna 2008, se svým bohatým a pestrým programem pro širokou veřejnost i odborníky z oblasti stavebnictví. Letošní ročník opět pokročil o level výše a s plnou účastí ze všech různých oborů se stává spolu s oslavou 80 let od založení brněnského výstaviště předním veletržním eventem. </p>

Top události veletrhu
Brněnské výstaviště není jediným oslavencem letošního ročníku Stavebních veletrhů Brno. Také Národní stavební centrum (NSC) má se svými 10-ti lety úspěšné existence důvod k oslavám. Slavnostní křest zahájení provozu Centra vzorových domů EDEN 3000 v západní části brněnského výstaviště se uskutečnil na den přesně před zahájením letošních Stavebních veletrhů, tedy 21. dubna 1998. Po zahájení provozu Vzorkovny stavebních materiálů v roce 2000 se k názvu EDEN 3000 přidal a začal používat oficiální název „Národní stavební centrum“, který dodnes představuje synonymum stálé výstavy, věnované stavebnictví, bydlení, materiálům, výrobkům a technologiím. Připomínku deset let úspěšné existence Stavebního centra EDEN 3000 zajistí premiérové uvedení vzpomínkového DVD, které připravuje Národní stavební centrum za využití dnes již archivních záběrů z otevření centra a výstavby některých domů.

Ouvertura Stavebních veletrhů
Letošní Ouvertura Stavebních veletrhů, která se koná v pondělí 21. dubna 2008 od 19:00 hodin v sále č. 102, bude věnována dřevostavbám. Pořadatelem je Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR a celým programem vás provede ing. Svatopluk Zídek. Přednášky předních odborníků se spíše zaměří na dřevo a stavění z něj z pohledu historického, popisujícího podíl dřevěné architektury na vytváření rázu české a moravské krajiny. V Centru vzorových domů potom naleznete příklady domů budovaných technologiemi montovaných staveb, především na bázi dřeva. Odbornému tématu je letos věnováno i tradiční vydání tzv. Stavební knihy, která bude na společenském večeru pokřtěna.

Inteligentní budovy 2008
Konference o systémové integraci v budovách i domácnostech je pořádána Sdělovací technikou, spol. s r. o., a Českomoravskou elektrotechnickou asociací ve spolupráci s a. s. Veletrhy Brno k příležitosti zahájení veletrhů IBF, SHK BRNO a URBIS INVEST. Odborníci pohovoří o rodícím se oboru, který se zabývá důslednou integrací nových technologií pro hospodaření s energiemi, inteligentními elektroinstalacemi, elektronickou komunikací, zabezpečovacími systémy majetku i osob a automatizací pracovišť, směrnicemi EU a jejich implementacemi v ČR, inteligentními elektrickými rozvody, využitím sítí LAN při automatizaci budovy, inteligentním skladem i supermarkety, kanceláří budoucnosti, širokopásmovými technologiemi v inteligentní domácnosti a případovými studiemi.

Soutěže
V rámci Centra vzorových domů se letos ve spolupráci se Svazem zakládání a údržby zeleně (SZÚZ) poprvé pořádá i celorepubliková soutěž s názvem „Lipová ratolest“, která má pomoci v problému nedostatku mladých kvalifikovaných pracovníků v oblasti zahradní a krajinářské tvorby. K vidění budou všechna soutěžní díla a vyhlášení vítěze z řad soutěžících posluchačů odborných zahradnických škol rovněž proběhne v rámci veletrhu. Další plánovanou soutěží Stavebního centra EDEN 3000 a Stavebních veletrhů jako partnera je „Výrobek roku 2007“, jejíž už druhý ročník byl vyhlášen vydavatelstvím Vega, spol. s r. o., časopisem Stavebnictví a interiér a Národním stavebním centrem, s. r. o., na 24. dubna 2008. Cílem soutěže je upoutat pozornost široké i odborné stavební veřejnosti na nové a pokrokové výrobky z pohledu technického řešení a designu, které jsou určeny pro stavebnictví a které byly na trhu v České republice uvedeny v roce 2007.

Přijďte se sami přesvědčit, že obor stavebnictví je oprávněně nazýván jedním z top oborů dnešní doby. Nejenže se těší obrovskému boomu díky poptávce po bydlení, ale rozhodně má co nabídnout z hlediska inovací ve všech svých oblastech. Svědčí o tom i nebývalý zájem jak ze strany návštěvníků veletrhu, tak i jeho vystavovatelů. Brněnské výstaviště tedy 22. – 26. dubna potřicáté vzdá svůj hold všem, kteří chtějí mít svůj krůček v pokroku.

-Veletrhy Brno-

Komentáře

Načítám komentáře...