Jan Kaplický v Městské knihovně

Jan Kaplický
foto: Preco Group/Alžběta Jungrová

Autor: Oficiální zdroj

14. ledna 2014, pět let od úmrtí architekta Jana Kaplického, proběhne komponovaný večer věnovaný této osobnosti.

Jan Kaplický
Dokumentaristka Olga Špátová, kandidát na ministra kultury Daniel Herman, architekti AI -DESIGN - Jura Bečička a Petr Vágner /"Rejnok"/, evangelický farář Daniel Smetana /Lisbon Church/, Francesco Augusto Razetto z NF Eleutheria /Kaplicky Prize/, architekt Václav Aulický, galerista Zdeněk Sklenář a Eliška Kaplicky Fuchsová /NF Kaplicky Centre/ promluví o tvorbě, vizích, světě tohoto architekta. Budou prezentovány stavby realizované i plánované, a také současná činnost nadačního fondu Kaplicky Centre, jehož cílem je uchovat odkaz Jana Kaplického a značky Future Systems.

Záměrem akce je uctění památky tohoto světově uznávaného architekta a rozvinutí diskuze, nových impulzů v architektuře obecně. V rámci filmové projekce zazní komentáře Davida Vávry, dcery Pavla Bobka Kláry Mixové a dalších především k tématu přejmenování ulice Československé armády na třídu Jana Kaplického, podle přání jeho dlouholetého přítele Pavla Bobka. V průběhu večera dojde též k předání Čestného uznání Mensy ČR Janu Kaplickému.

Akce vychází z nezávislé iniciativy a probíhá za podpory nadačního fondu Kaplicky Centre.

Komponovaný večer se uskuteční 14. 1. 2014 v 17:00, ve velkém sále Městské knihovny v Praze na Mariánském náměstí, vstup zdarma.

Titulní foto: Preco Group/Alžběta Jungrová

Komentáře

Načítám komentáře...