Dovolená v ráji: Místo k přemýšlení

Fogo Island Inn
Foto: Iwan Baan & Alex Fradkin

Autor: Oficiální zdroj

Dnes vás pozveme na dovolenou až do vzdálené Kanady. Možná ještě vzdálenější, než si myslíte. Jde o ostrov Fogo, který je ještě kus od Newfoundlandského ostrova. Je to země, kde vládne příroda.

Možná si myslíte, že je jen málo míst, která by byla tak nehostinná jako ostrovní provincie Newfoundland a Labrador. Vítr, skály, bouřlivý Atlantský oceán. Příroda je tu tak ostrá, že o vzduch se pomalu pořežete. Vládne tu vítr, skály, moře.

Ovšem žijí tu lidé. Lidé dobří, přátelští, kteří vás pozvou na horký čaj, jen co vás poprvé uvidí, a budou si s vámi povídat hodiny a hodiny. Ukážou vám, jak se na ostrově rvou s přírodou, která, jak říkají, má šest ročních období. Je to místo plné tradic, ruční práce a tvrdé dřiny. Ale lidé jsou tu jak kamna – s hřejivou láskou, přátelstvím…

A na břehu oceánu najednou uvidíte to, co vám chceme představit. Hotel Fogo Island Inn. Hotel navržený od Saunders Architecture působí lehce nepatřičně. Vyrůstá ze skalnatého podloží. Je bílý s velkými okny. Jedna část stojí na vysokých pilotech zasazených pod různými úhly. Jenže čím déle se díváte na tento hotel, tím více z něj cítíte, že to je přesně ten pravý newfoundlandský princip – vzdorovat větru, dešti, sněhu, vichřici. Vzdorovat hrdě, vzpřímeně.

Mohlo by vás zajímat

Interiér pak všechno jen podtrhuje. Vše je podřízeno jedinému – shlížet na přírodu. Obdivovat ji, hýčkat a být pokorný. Hledat sám sebe. To je možná nejčastější věc, na kterou narazíte u recenzí tohoto hotelu – ponoření do duše sama sebe, duše světa, hledání, pokora. Všech 29 pokojů má ohromná okna s výhledem do přírody, na oceán. Úžasná je i restaurace v rohu hotelu s panoramatickým výhledem. Jemné květinové lustry jako by doplňovaly tu divokost a surovost exteriéru. Dřevo, bílá barva, tradiční výrobky místních truhlářů, řezbářů i tkalců. Všechno tu je.

Foto: Iwan Baan & Alex Fradkin

Komentáře

Načítám komentáře...