Dovolená v ráji: Řecká romantika

Perivolas Oia Santorini

Autor: Oficiální zdroj

Naše putování po zajímavých hotelech, resortech a pronajímaných vilách světa nás dnes zavede do Řecka na ostrov Santorini. Ve městečku Oia je moc zajímavý hotel, který vás určitě chytne za srdce.

Jmenuje se Perivolas Oia Santorini a bývala to původně soukromá rezidence. Posléze ale byla prodána a upravena pro hotelový provoz. Zachovává tedy příjemnou sevřenost, malou rozlohu a nevelký počet hostů, takže se návštěvník nemusí cítit jak na chorvatské pláži.

Zajímavé na celém objektu je to, že je inspirován kykladskou kulturou. Jednotlivé části jsou postaveny místním architektem a také kutilem, který využil místních materiálů a postupů, takže vznikl opravdu zajímavý objekt. Organické a hladké tvary připomínají spíš jeskyně, ale jde o skutečně postavené domy. Jejich výhodou je to, že udržují uvnitř příjemný chládek i za nejteplejších dní, kdy slunce zpříma pálí celý den na celý ostrov, na kterém je hotel vystavěn.

Z nádherného nekonečného bazénu je možné koukat na Egejské moře, které se mění každým okamžikem, jak na něj dopadá slunce, vítr čeří vodu a lodě vytváří bílé stuhy vodních brázd. Kdo chce, může odpočívat ve stínu květin na terasovitých zahradách, nebo si může jít odpočinout na rybářskou loď, která patří hotelu.

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat

Villa Aéres

Dovolená v ráji: Villa Aéres

Na řeckém ostrově Skiathos jsou prý nejkrásnější pláže z Řecka. Na jednom z útesů ale do moře shlíží úžasná vila, ...

Komentáře

Načítám komentáře...