Ceny za nejlepší český design míří do finále

Czech Grand Design
hippos design / kolekce nábytku Soft (MMinteriér)

Autor: Oficiální zdroj

Jubilejní desátý ročník Cen Czech Grand Design bude slavnostně vyhlášen 19. března 2016 ve Stavovském divadle. Kdo byl nominován na designéra roku, módního designéra nebo fotografa roku, už víme.

Akademie designu České republiky, která se skládá ze 46 významných osobností z řad českých i zahraničních kurátorů, galeristů, šéfredaktorů, novinářů a teoretiků designu, nominovala v tradičních 9 kategoriích: Designér roku, Módní designér roku, Designér šperku roku, Grafický designér roku, Fotograf roku, Obchod roku, Výrobce roku a Objev roku. Zvolen bude také Grand Designér, absolutní vítěz napříč kategoriemi.

„Nominaci za rok 2015 obdrželo celkem 134 projektů a autorů. Svědčí to o vysoké úrovni české designérské scény. Za deset let, kdy Akademie Ceny Czech Grand Design uděluje, se scéna zásadně proměnila. Počet firem, které spolupracují s designéry, se dá počítat na desítky. Vznikla celá řada nových českých značek a tradiční firmy prošly za pomoci současných designérů významnou obrodou,“ říká Jana Zielinski, členka Přípravného výboru Cen Czech Grand Design a ředitelka Designbloku.

Zde najdete všechny nominované na Cenu Czech Grand Design 2015

Udílení Cen Czech Grand Design je pravidelně doprovázeno také výstavou, která představuje projekty vybrané do finále. Výstavu Czech Grand Design: Finále 2015, která představí trojici finalistů v každé z autorských kategorií, letos uvede Národní technické muzeum v Praze. Návštěvníci budou mít možnost prohlédnout si práce finalistů od 23. února až do 1. května 2016.

Komentáře

Načítám komentáře...