Knihy pro krásnější zahradu

Kniha

Autor: Shutterstock.com

Minule jsme vám doporučovali knihy pro lepší dům, a nyní se přesuneme na zahradu a budeme si číst něco o kytičkách, stromech, zahradničení a vůbec životě na zahradě. Tohle jsou knihy, které bychom vám doporučili.

Řez ovocných dřevin / Josef Sus, Tomáš Nečas

knihy pro krásnější zahradu
Publikace od našich předních ovocnářů je určena zahrádkářům a pěstitelům ovocných stromů, kteří si nevědí rady s jejich ošetřováním, ale i studentům zahradnických škol a majitelům sadů – ti se zde seznámí s různými efektivními způsoby řezu jednotlivých ovocných dřevin, s jejich zapěstováním, tvarováním a řezem na trvalém stanovišti. Kniha pomocí názorných kreseb a fotografií objasňuje principy a podstatu řezu, včetně stručných teoretických základů. Pomůže s volbou vhodného pěstitelského tvaru, čtenáři se dozví, jak předejít nejčastějším chybám, jak ošetřovat stromům rány, jak s řezem sladit další pěstitelské zásahy a jak v sadě nebo na zahradě udržet zdravé a plodící stromy. Na rozdíl od mnoha jiných publikací na trhu zahrnuje i téma řezu přeroubovaných stromů.

  • Vydalo nakladatelství Grada Publishing, ISBN: 978-80-247-2505-5, Cena: 219 Kč

Mohlo by vás zajímat

knihy

Knihy pro lepší dům

Když bude zrovna ošklivé počasí, zima, nebo naopak příliš slunce, když bude pršet nebo budete ležet těsně před usnutím, zkuste ...

Bylinky našich babiček / Pierrette Nardo

knihy pro krásnější zahradu
Vnitřek knihy jde zcela proti jeho názvu. Bylinky tu totiž jsou jen částí. Najdete tu totiž i stromy, zeleninu, ovoce… Celá kniha je hlavně o tom, co s těmi plody země dělat. Hlavně pleťové masky, čaje, jak je používat jako léčiva. O tom, jak je pěstovat se ale musíte dočíst jinde. Také některé z rostlin u nás moc nenajdete. Třeba fíkovníky, olivovníky apod. patří spíš tam, kde Pierrette Nardo žije – do slunné jižní Francie.

  • Vydalo nakladatelství CPress, ISBN: 978-80-251-2496-3, Cena: 399 Kč

Bydlíme venku / Staffler Martin

knihy pro krásnější zahradu
Jestli chcete mít pěknou zahradu, jistě přemýšlíte, jak ji vylepšit. Jak ji upravit, rozdělit i zcelit, jak jí dát svou tvář. Tady najdete nápady v nejrůznějších stylech – od středomořského po asijský, od moderního po klasický venkovský. Spousty nápadů. Tohle je kniha pro ty, kteří hledají fotografie pro inspiraci a pár drobných rad k tomu. Zbytek už zvládnou sami.

  • Vydalo nakladatelství Grada Publishing, ISBN: 978-80-247-5384-3, Cena: 399 Kč

kytky

Encyklopedie tulipánů, hyacintů, begonií a dalších cibulnatých a hlíznatých rostlin / Lenka Křesadlová, Stanislav Vilím

knihy pro krásnější zahradu
Tulipány, hyacinty, begonie, jiřiny, mečíky, kosatce... to je jen úzký výčet z rodů, které spadají do oblíbené skupiny hlíznatých a cibulnatých rostlin, jejichž podrobný popis s bohatým obrazovým doprovodem přináší tato publikace. A ne malá publikace. Počítejte s tím, že listováním, které vám zabere spousty času, si dost posílíte ruce. Podrobným studiem o vlastnostech, přesazování, množení či chorobách pak budete vytrénovaní jak olympionici. Vynikající encyklopedie by neměla chybět nikomu, kdo miluje květiny.

  • Vydalo nakladatelství CPress, ISBN: 978-80-251-2830-5, Cena: 1192 Kč

Účinná ochrana zahradních plodin / Josef Horák, Jaroslav Rod

knihy pro krásnější zahradu
Zahrádkáři se každoročně potýkají s chorobami a škůdci na ovocných dřevinách a zelenině. Zejména jim je určena kniha, která je seznámí s racionální ochranou ovocných kultur, zeleniny a révy vinné. Tento přístup využívá preventivní i léčebná opatření bránící vzniku či rozšíření chorob a rozmnožení škůdců na zahradách a v sadech. Začínající i pokročilí pěstitelé zde najdou rady, jak mechanicky a pomocí biologických prostředků chránit dřeviny, maximum pozornosti však je věnováno cílené, ale šetrné ochraně chemické, včetně informací o přípravcích – o skladování, ředění, toxicitě a možnostech jejich vzájemné kombinace. Stěžejní část knihy se věnuje škůdcům a chorobám vyskytujícím se na zahradě, prevenci a léčbě napadených rostlin. A to všechno podají lidé v problematice opravdu kovaní.

  • Vydalo nakladatelství Grada Publishing, ISBN: 978-80-247-3588-7, Cena: 219 Kč

Notes Květinové kuchařky / Jana Vlková

knihy pro krásnější zahradu

Autor: Oficiální zdroj

Naše dlouholetá spolupracovnice Jana Vlková se dala na dráhu profesionální bylinkářky. Pořádá kurzy poznávání a využívání bylinek, lučního kvítí, trav… Co najde, to využije. A pak o tom napíše knihy. Jako například Květinovou kuchařku, kterou jsme vám už představovali. Teď tu je Notes Květinové kuchařky, který na každý den má nějakou informaci o tom, co můžete sbírat, co kvete, co byste neměli pominout, abyste využili každé stéblo, které na louce najdete. A k tomu hromady dobrých rad, nějakou tu básničku k tomu, krásné fotografie i kresby.

  • Vydalo nakladatelství Smart Press, ISBN: 978-80-87049-87-7, Cena: 212 Kč

Pěstujeme révu vinnou / Vilém Kraus

knihy pro krásnější zahradu
Druhé aktualizované a rozšířené vydání by nemělo chybět všude tam, kde se pěstuje nebo je v plánu výsadba vinné révy. Je tu všechno – od pěstovaných odrůd, po výběr stanoviště, až po výsadbu i ošetřování. Je tu prostě všechno. Samozřejmě, že vinařství na tom nepostavíte, ale pokud chcete mít vlastní drobný vinohrad jen tak pro radost, je to ideální kniha do knihovničky.

  • Vydalo nakladatelství Grada Publishing, ISBN: 978-80-247-3465-1, Cena: 159 Kč

Komentáře

Načítám komentáře...