Dům Donalda a Ivany Trumpových je na prodej

Dům Donalda a Ivany Trumpových
Zdroj: Coldwell Banker Homes

Autor: Oficiální zdroj

Jeden z nejznámějších domů Ameriky je na prodej. Bývalé sídlo Donalda a Ivany Trumpových v americkém Greenwichu je opět na prodej. Cena je lidová – 45 000 000 dolarů (1,08 miliardy korun).

Tohle sídlo je známé pomalu jak dallaský Southfork. O Donaldu Trumpovi a jeho ženě Ivaně se napsaly stohy stran v časopisech, natočily hodiny a hodiny filmů, dokumentů a záznamů z jejich velkopanských večírků.

Dům byl postaven v roce 1939 v tradičním gregoriánském koloniálním stylu. Za desetiletí prošel několika změnami. V roce 1982 jej Donald Trump koupil za 4 000 000 dolarů a společně se svou manželkou Ivanou Trump v něm žili až do rozvodu, kdy připadl právě jeho ženě. Ta jej prodala v roce 1992 jeho současným majitelům za 14 000 000 dolarů. V roce 2000 prošla rezidence poslední velkou rekonstrukcí.

Dům Donalda a Ivany Trumpových
Zdroj: Coldwell Banker Homes

Autor: Oficiální zdroj

V domě, který je na stránkách vedený jako pro jednu rodinu, najdeme osm ložnic, deset kompletních koupelen s toaletou a další tři toalety, osm krbů, solárium, dlouhý bazén a nesmíme samozřejmě zapomenout na slavné schodiště ve vstupní hale.

Těchto 1830 m2 je na prodej už od minulého roku. Ovšem tehdy se za 54 milionů dolarů žádný kupec nenašel, a tak nyní spadla cena o devět milionů.

Komentáře

Načítám komentáře...