Dům Binga Crosbyho je na prodej

Dům Binga Crosbyho

Autor: Sotheby

V hollywoodském Thunderbird Heights je na prodej několik vil. Jedna z nich na adrese 70375 Calico Road, Rancho Mirage, se zapsala výrazně do historie. Nejdřív jako dům Binga Crosbyho a pak i tajným milostným setkáním prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho s Marilyn Monroe.

Samotný dům má plochu 622 m2, ovšem pozemek samotný má 5200 m2. Zde napsal Bing Crosby svá nesmrtelná díla, jako White Christmas nebo High Society. Hlavní budova má čtyři ložnice s vlastní koupelnou. S domem je pak spojená menší budova se samostatným vchodem pro návštěvy a s dalšími dvěma ložnicemi.

Interiér zachoval mnoho prvků z doby slavného vlastníka. Například jedny dveře do ložnice jsou ručně vyřezávané a pocházejí z Maroka. Bing Crosby si je nechal přivézt během natáčení komedie Road to Morocco.

Dům s velkým bazénem přístupným i přímo z obývacího pokoje přes velkou posuvnou skleněnou stěnu byl v historii svědky návštěv mnoha slavných lidí. Těmi nejslavnějšími byli tehdejší prezident Kennedy a hvězda Marilyn Monroe, kteří tu měli naplánovanou schůzku. Strávili zde společně noc v jednom z pokojů.

Ještě vám dlužíme cenu. Ta je na to, o jak velký pozemek, jakou adresu a jakou historii se jedná, celkem solidní - 5 milionů dolarů, tedy asi 123 milionů korun.

Komentáře

Načítám komentáře...