Na prodej je nejdražší vila světa

Villa les Cedres

Autor: Profimedia.cz

Máte na účtu miliardu eur (asi 27 miliard korun)? Chcete investovat? Chcete pěkné bydlení? Pokud na všechny otázky odpovídáte ano, pak tu máme pro vás nabídku. Kupte si Villa les Cedres na francouzské riviéře.

Už jen to místo – vila je umístěna na St-Jean-Cap-Ferrat, tedy na poloostrově mezi Nice a Monakem. To místo se váží zlatem. Ale je pravda, že tady už máme možná trochu nadhodnocenou cenu. Jedna miliarda eur je i na tohle místo a tuhle vilu dost. Během posledních dvou let se propadl trh s nemovitostmi na exkluzivních místech ve Francii, Anglii či Monaku o pěkných pár desítek procent, protože ruští miliardáři začali pociťovat problémy spojené s ekonomickými represemi, které svět uvalil na jejich zemi. Realitní kanceláře vyhlížejí zájemce třeba z Číny, ale tady je trochu problém v tom, že vzdálenost mezi Pekingem a Nice je ještě dvojnásobná proti Moskvě.

Vila Leopolda II.

Nabídka za jednu miliardu znamená, že jde o nejdražší soukromou vilu světa, tedy pokud by samozřejmě byla za tuto cenu prodána.

Villa les Cedres

Autor: Profimedia.cz

Dům na pobřeží má deset ložnic, 20 skleníků s exotickou vegetací, na 15 akrech je zasázeno 15 000 rostlin… Vila byla postavena v sedmdesátých letech devatenáctého století pro belgického krále Leopolda II. Měla několik majitelů, přičemž nejdéle ji vlastnila rodina Marnier-Lapostolle, a to od 20. let století dvacátého. Tato rodina, která vlastní likérku Grand Marnier, ji prodala letos jiné světoznámé společnosti vyrábějící další světoznámý nápoj – Campari. Kdo si dům koupí, bude mít nejen exkluzivní dům, ale i exkluzivní sousedy. Bude to například světoznámý skladatel Andrew Lloyd Webber nebo spoluzakladatel Microsoftu Paul Allen.

Villa les Cedres

Autor: Profimedia.cz

Komentáře

Načítám komentáře...