Úžasný dům Pabla Picassa je na prodej

Dům Pabla Picassa

Autor: Profimedia.cz

Španělský umělec koupil Mas de Notre Dame de Vie in Mougins na Azurovém pobřeží v roce 1961 a žil zde až do své smrti v roce 1973. Teď je dům po velké rekonstrukci a můžete si ho koupit i vy.

Krásnější vily asi najdete těžko. Tahle nádherná typická stavba tohoto regionu stojí na osmihektarovém pozemku se zahradou, zrenovovanou přesně podle originálu. Je tu postavený i velký bazén, oranžerie, vodní prvky, posilovna, sauna a také hostinský dům.

Dům Pabla Picassa

Autor: Profimedia.cz

Samotný dům Pabla Picassa je opravdu rozsáhlý. Má patnáct ložnic, 32 pokojů a 13 koupelen, to vše na podlahové ploše 1709 m2. Ale ne vždy to tak vypadalo. Když malíř dům kupoval, měl „jen“ 23 místností. Vše nechal zrenovovat a rozšířit tak, aby to vyhovovalo jeho představě nejúžasnějšího sídla, které si vysnil. Po jeho smrti opustila jeho žena, paní Roqueová, dům tak, jak byl. Na nic nesáhla a odjela. Třicet let dům stál uzavřený, tichý. Prý i brýle na čtení Pabla Picassa byly na svém místě i po těch třiceti letech.

V domě je několik obývacích pokojů. Jeden je například přímo spojen s terasou, další má rozlehlý krb. Je tu i vinný sklípek pro 5000 lahví vína.

Pokud chcete dům koupit, máte možnost. Jen vyvolávací cena 18 milionů liber, což je něco přes půl miliardy korun, není úplně lidová.

Komentáře

Načítám komentáře...