Bydlení na zámku? Derek Jeter prodává svou nádhernou usedlost ve státě New York!

Derek Jeter

Autor: Profimedia.cz

Zdroj: Profimedia.cz

Slavný hráč baseballu se rozhodl k prodeji svého newyorského zámku, který se nachází asi 70 kilometrů severovýchodně od Manhattanu, ve státě New York. Požaduje za něj 14,75 milionu dolarů.

Derek Jeter, baseballová legenda mezi Yankees, zakoupil tento nádherný zámek s výhledem na moře před 16 lety. Nemovitost se rozkládá na pozemku o čtyřech akrech a kromě hlavní budovy se na něm nachází několik dalších budov. Jeter se rozhodl tento dům koupit zejména proto, že tady kdysi vyrůstal jeho dědeček, kterého v padesátých letech minulého století adoptovala rodina Tiedemannů, kterým tento majetek patřil. Proto je zámek dodnes známý i pod názvem zámek Tiedemannových.

Hlavní budova byla postavena počátkem 20. století. Uvnitř třípatrového domu se nachází šest ložnic, z nichž dvě jsou samostatnými velkými apartmány. Deset koupelen je vybaveno mramorovými podlahami a obložením. Co je však neuvěřitelné, v hlavní budově se celkem nachází čtyři kuchyně, každá s vlastní jídelnou, a jedna venkovní kuchyně, která je spojena s terasou, kde se dají pořádat zahradní party a grilování.

Derek Jeter

Zdroj: Profimedia.cz

V nemovitosti nechybí ani pracovna a studovna, několik odpočinkových místností, obývací pokoje na každém patře. V přízemí se nachází herna s biliárovým stolem a posilovna. Ohromný areál zahrnuje velký bazén s vybudovanými vodopády, vířivku, tzv. mokrý bar, domek pro hosty, který je kompletně vybaven jako samostatná jednotka, a také malý námořní domek a roztomilou věžičku tyčící se nad zámkem jako strážný maják.

Většina místností v hlavní budově vyniká vysokými trámovými stropy a dřevěným obložením. Tento rustikální styl je typický pro hlavní dům, nikoli však pro malý domek pro hosty a tzv. námořní domek, nacházející se v blízkosti hlavní budovy.

Derek Jeter

Zdroj: Profimedia.cz

Nádherný je také přístup k jezerní laguně, která je v naprosté blízkosti hlavní zahrady. V laguně je také malý přístav pro motorové čluny, kdyby si nový majitel chtěl zarybařit nebo si jen udělat vyjížďku po jezeře.

I v zahradě najdete mnoho relaxačních míst, stinné kouty pod stromy i hřiště. Nedaleko hlavní terasy stojí také zmenšená kopie Sochy Svobody, takže si připadáte, jako byste stáli přímo na Manhattanu. Ke sběratelským kouskům slavného baseballisty patří rovněž sbírka elektrických kytar nacházející se v hlavní studovně.

Derek Jeter

Zdroj: Profimedia.cz

Bývalý hráč newyorských Yankees se svou ženou Hannah, kterým se minulý rok narodilo jejich první dítě, se rozhodli koupit si rodinnou vilu v poněkud modernějším stylu, a tento nádherný, ale pro ně zbytečně velký zámek prodat někomu, kdo ocení jeho historizující styl.

Komentáře

Načítám komentáře...