Bývalá cyklistická hvězda Lance Armstrong prodává své sídlo v Aspenu

Lence Armstrong

Autor: Profimedia.cz

Zdroj: Profimedia.cz

Lance Armstrong se rozhodl rozloučit se s domem, kterému přes deset let říkal domov, a nabídl jej k prodeji za 14,5 milionu dolarů.

Již v loňském roce oznámil cyklista svůj záměr prodat tuto nemovitost, kterou nechal v roce 2008 postavit. Pro realitní agentury udělal dokonce prohlídku s osobním výkladem k jednotlivým místnostem interiéru, takže potenciální zájemci měli možnost získat kompletní informace o domě, který zná jeho majitel doslova od podlahy až po střechu naprosto dokonale.

Nádherné sídlo v Aspenu má téměř 580 metrů čtverečních užitné plochy, pět ložnic s vlastními koupelnami, vinný sklípek, a dokonce vlastní hernu pro děti. Velkou zajímavostí jsou francouzské dveře, kterými jsou vybaveny všechny přízemní místnosti, takže z každé z nich je možné přímo vcházet a vycházet na zahradu a terasu.

Celý dům byl vybaven tak, aby odpovídal aktivnímu sportovnímu životnímu stylu jeho majitele, nicméně najdeme tu i sbírky fotografií a velmi cenné umělecké sbírky řady autorů, jako například street artového malíře Banksyho nebo portrétisty Kehinde Wileyho.

Lence Armstrong

Zdroj: Profimedia.cz

Armstrong ve své prohlídce domem vysvětluje, že všechny domy ve West Endu v Aspenu mají své prostorové limity, co se týče pater, takže pokud potřebujete více prostoru, nelze jen tak přistavovat. Většina domů zde má pouze dvě patra, přízemí a suterén, což prý již nedostačuje jeho potřebám.

Prohlídka pod jeho vedením zahrnuje pohled do kuchyně, o které se zmiňuje, že je oblíbeným místem setkání členů rodiny a přátel. Kuchyně je moderně vybavená a prostorná, a jak říká majitel: „V téhle místnosti je něco, co tady lidi doslova drží, že se jim nechce odejít, přestože mohou sedět v luxusně vybaveném obývacím pokoji.“ Kuchyně je podle jeho slov centrem dění a rodina tu společně tráví dost času.

Podzemní místnosti domu, které zahrnují vinný sklípek či tělocvičnu, mají bezpečnostní únikové cesty, jak vysvětluje Armstrong během prohlídky. V přízemí se nachází také velká herna pro děti a jeho kancelář, kterou příležitostně používal jako studio pro svůj podcast.

Lence Armstrong

Zdroj: Profimedia.cz

Dům se nachází v blízkosti Aspen Institute a nabízí výhled na hory Aspen a Tiehack. Armstrong připustil během domácí prohlídky, že dává přednost letní sezoně v Aspenu, ale dodává, že zimní lyžování a snowboarding v této oblasti jsou také skvělé.

Bývalý cyklistický hrdina spolupracuje s cestovní kanceláří Out There Adventures a nyní se připravuje na zářijovou cyklistickou cestu přes ostrov Mallorca ve Španělsku pro 12 zájemců, kteří byli ochotni zaplatit 30 000 dolarů za týdenní cestovatelský zážitek pod jeho vedením.

Komentáře

Načítám komentáře...