Soutěž Interiér roku vyhlašuje šestý ročník

Interiér roku
Autorka historicky prvního vítězného interiéru Café Záhorský Magdalena Rochová s majitelem zmíněné kavárny Matějem Záhorským

Autor: Archív Interiér roku

Vítězové kategorií a absolutní vítěz pátého ročníku soutěže Interiér roku byli vyhlášeni teprve před nedávnem, a to na konci září. Původní březnový termín totiž odsunula pandemie koronaviru. Poprvé v historii soutěže tedy nastala situace, kdy se uzavření jednoho ročníku téměř dotýká zahájení toho dalšího.

Interiér roku
Absolutní vítěz pátého ročníku, tedy Interiéru roku 2019 Dům s vlašským krovem v Jinonicích, který navrhlo studio Atelier 111 Architekti

Autor: Archív Interiér roku

Do šestého ročníku soutěže se mohou již nyní začít hlásit architekti a interiéroví designéři z ČR i SR, a to až do konce února 2021. Osmnáctičlenné mezinárodní porotě bude opět předsedat prorektor Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze profesor Jiří Pelcl. Nezměnitelným pravidlem je, že všechny interiéry musí vzniknout pouze v průběhu roku 2020. Soutěž se díky tomu stala jakýmsi reportem o stavu českých a slovenských interiérů v daném roce. Na základě srovnání dosavadních ročníků můžeme naštěstí konstatovat, že úroveň interiérů stále stoupá.

Vítězové budou vyhlášeni jako obvykle na mezinárodním kongresu o bydlení, designu a architektuře Living Forum, a to v úterý 18. května 2021 v pražském Centru současného umění DOX.

www.interierroku.cz

Komentáře

Načítám komentáře...