Celebritami oblíbená nemovitost v Los Angeles opět změnila majitele


Autor: Profimedia.cz
Zdroj: Profimedia.cz
Americká herečka a komička Maya Rudolph, známá např. z pořadu Saturday Night Live nebo z filmu Ženy sobě, a její životní partner filmař Paul Thomas Anderson si pořídili krásný dům ve čtvrti Sherman Oaks v Los Angeles, jen přes kopec od rušného Beverly Hills a Hollywoodu.
Dalo by se říct, že jde o dům s rodokmenem - předchozími majiteli byli módní návrhářka Katherine Kleveland a její manžel Colin Nash, producent MTV, kteří dům koupili od herečky Kat Dennings, té jej předtím prodala podnikatelka v módní branži Katherine Power. Noví majitelé za nemovitost zaplatili 2,6 milionů dolarů.
Dům postavený v roce 1938 má své nepopiratelné kouzlo. Ač dům prošel mnoha úpravami, zachoval si některé původní architektonické prvky, např. klenuté dveřní průchody a tudorovská okna.
Zdroj: dumazahrada.czFotogalerie
Dům s užitnou plochou 260 metrů čtverečních leží na pozemku o velikosti 1130 metrů čtverečních, nacházejícím se v klidné čtvrti ve slepé ulici. Nemovitost je obehnána zdí, která majitelům poskytuje soukromí. Příjezdová cesta je také soukromá (za branou). Chodníček k hlavnímu vchodu lemuje vzrostlá levandule.
Dům s třemi ložnicemi a třemi koupelnami působí vzdušným a otevřeným dojmem, k němuž přispívají světlé dřevěné podlahy, vysoké stropy a bílá výmalba. Na hlavním patře se nachází obývací pokoj, kterému dominuje krb s ebenovou krbovou římsou, vitrážová okna a francouzské dveře otevírající se do prostorné lodžie. Jídelnu rovněž zdobí vitrážová okna, jimiž je vidět do zahrady. V kuchyni najdeme skříňky vyrobené na zakázku, kuchyňskou linku z křemene a spotřebiče značky Viking. Na tomto patře se nachází také jedna z ložnic s koupelnou.
Zdroj: Profimedia.cz
Master suite, hlavní ložnice s koupelnou, je umístěna v prvním patře. Třetí ložnice se nachází v suterénu, jež je standardní součástí amerických domů. Vzhledem k umístění domu v kopci je suterénní prostor otevřen do zahrady. Díky této dispozici se do domu dostává dostatek denního světla. Suterén je přímo spojen s garáží pro dvě auta. Kromě ložnice je na tomto patře také prostorný obývací pokoj s francouzskými dveřmi, vedoucími do terasovité zahrady s téměř parkovou úpravou.
Zdroj: Profimedia.cz
Révou porostlá pergola poskytuje stín k posezení na vydlážděné terase, dvě oblouková schodiště pak vedou na další vydlážděnou terasu s lehátky. Vzrostlé živé ploty, keře, chodníčky lemující hustý, krátce střižený trávník, ovocné stromy včetně pomerančovníku a majestátní starý dub vytvářejí velmi žádanou oázu klidu. Nízkým plůtkem oddělený roh zahrady vedle horní terasy skrývá prostor na hraní pro mladší děti, vybavený dřevěným domkem.








Komentáře
Přidat příspěvek
Načítám komentáře...