Ketodieta - způsob, jak nastartovat nový životní styl

Ketodieta

Autor: KetoDiet CZ

Jak konečně zatočit s nadváhou? Vyzkoušejte nový způsob čerpání energie z vlastních tukových zásob!

Takovému metabolickému procesu říkáme ketóza. Ketodieta pro vás může být tím pravým řešením. Jedná se o přirozený proces, při kterém se v těle nastartují jiné metabolické procesy.

Ketóza

Do ketózy se vaše tělo dostane během 3-7 dnů tak, že omezíte příjem sacharidů na minimum. Díky tomu bude vaše tělo čerpat vlastní tuk jako zdroj primární energie. Změnou jídelníčku a jeho dodržením své tělo jednoduše přemluvíte, aby bralo energii pro své fungování jinde.

Jak vypadá běžný keto jídelníček

Nemusíte se bát, že budete mít hlad, nebo nudné a jednotvárné stravy. Ketonová dieta se totiž skládá ze zdravých tuků, zeleniny s nízkým obsahem cukrů a kvalitních bílkovin. Vyhněte se sacharidům ve formě těstovin, rýže, brambor, pečiva nebo ovoce s vysokým obsahem cukrů. Naopak si můžete dopřát maso, ryby a mořské plody, vejce, sýry a zeleninu.

Plány připravené na míru

Pokud jste pracovně vytížení, nebo s ketodietou teprve začínáte, můžete se svěřit do rukou odborníků. Sestavit si dietní plán ale může být v domácích podmínkách náročný úkol. Je důležité, aby vaše strava obsahovala všechny důležité živiny a nic vašemu tělu nechybělo. Proto pro vás specialisté připravili dietní plány na míru, podle typu nadváhy, kterou zjistíte snadno podle vašeho BMI indexu.

Jak si správně vybrat, můžete konzultovat s odborníky, kteří jsou vám plně k dispozici. Jídelníček se většinou skládá z 5 proteinových nápojů nebo jídel denně, které si lehce připravíte doma nebo v kanceláři. Ty pak můžete doplňovat svačinami v podobě zeleniny, oříšků, semínek či avokáda.

H2: Milovníci pečiva a těstovin

Pokud patří pečivo či těstoviny mezi vaše oblíbená jídla, můžete si je dopřát i s ketodietou. Odborníci pro vás připravili jejich speciální keto verzi. Dále máte na výběr omelety, polévky, kaše, pudinky či tyčinky.

Varianty na cestování

V případě plánování dovolené či delšího cestování, koktejly či smoothie připravené ke konzumaci jsou ideálním řešením. Díky vysokému obsahu bílkovin bez zbytečného cukru snadno doplníte potřebnou energii.

Ketodieta

Autor: KetoDiet CZ

Jak je to se sportem

Ketodieta v určité míře ze své podstaty funguje i bez extrémního pohybu. Nicméně zdravý pohyb a sport jsou důležitým prvkem nehledě na to, jakou dietu pro sebe zvolíte. Díky přidání cvičení do vaší rutiny si můžete užívat nejen ztrátu kil, ale také zvýšení vytrvalosti, kondice a posílení imunity.

Komentáře

Načítám komentáře...