Dům&Zahrada 10/17

Dočtete se

Tak nám skončilo léto. Definitivně. Už to neříká jen počasí, ale i kalendář. A s nástupem dětí do školy nám začíná podzimní shon na zahrádkách a stavbách.

Všechno se musí stihnout do prvních mrazů, sněhů, Vánoc. Mnohdy se tyto tři termíny slučují, protože slušnou zimu si v naší české kotlině už ani nepamatujeme. Vánoce na sněhu byly kdy? Víte to? Ale i tak nesmíme nic podcenit, protože spoléhat na to, že zima bude zase mírná, prostě nejde. Plánovat betonáž základové desky na půlku prosince je nerozum.

A tak my budeme v říjnovém čísle spíš myslet na teplo. Velké téma energeticky šetrných domů tu rozebíráme třeba z hlediska tepla. Tepla, které vyrobíme spálením dřeva nebo plynu. Prostě plamen v domech stále neuhasl a my se snažili dobrat pozitiv i negativ vytápění a ohřevu vody právě pomocí plamene. Samozřejmě, že v dalších číslech se zaměříme na verze s elektřinou, ale nepředbíhejme.

Kdo hledá spíš inspiraci, tak by měl nalistovat naše rubriky o interiéru. Tady máme třeba dvě zcela protichůdné styly – neutrální, který není nudný a divoký styl Hollywoodu. Prostě něco pro každého. A k tomu i hromadu zajímavých moderních a klasických svítidel či baterií do koupelen.

Na zahradě se pak setkáme u romantických záhonků plných modrých hortenzií, plaménků, aster, pupkovců. U tmavých pomněnek, namodralých česneků nebo purpurových zběhovcům. Modrá prostě bude vládnout.

Kdo není romantická duše a raději tu práci, tak by neměl vynechat článek o křovinořezích. Věřte, že rozdíl mezi dobrým a špatným křovinořezem je ohromný a plný bolestivých zad, zničených nervů a cest do servisů.

A samozřejmě, že v srpnovém čísle najdete mnoho a mnoho dalších zajímavých věcí. Spousty návštěv, nápadů a inspirace.

  • Reality: Nemovitost v zahraničí
  • Interiér: Co nového mezi lustry
  • Zahrada: Křovinořezy

Objednat lze samostatné číslo nebo získat předplatné

Stáhnout si svůj oblíbený časopis můžete i v elektronické podobě

  • Váš oblíbený časopis si můžete číst ihned a bez stahování
  • Jednoduše získáte okamžitý online přístup k aktuálním verzím nebo archivu
  • Vybrat si můžete jednotlivá vydání nebo předplatné
  • To vše za výhodnější cenu než ve stánku!

Vytvořte si vlastní elektronickou knihovnu a bavte se! Číst na Alza.cz

Komentáře

Načítám komentáře...