Dům&Zahrada 11/18

Dočtete se

S podzimem přichází i úleva pro přírodu. Úmorná vedra skončila a i ranní rosa pomáhá se vzpamatovat rostlinám. Prožité léto nás nutí se zamyslet, co děláme špatně. A co dělat lépe. Nad tím se zamýšlíme i v našem novém čísle časopisu Dům&Zahrada.

Zanedlouho budeme muset dle zákona stavět jen pasivní nebo nulové domy. Budeme muset zateplovat, investovat do rekuperací a ekologických druhů vytápění. Ale co ta ekologie znamená? Je to něco, co bychom měli brát na lehkou váhu? Je to jen nějaký výmysl europoslanců a šikana vládních úředníků? Není. Ta úmorná vedra a nejteplejší léto za mnoho desítek let nazpět nám dokázalo, že klimatické změny nejsou jen fámy a příroda se k nám otáčí zády. Jak se zachovat? Musíme se bránit a také musíme začít myslet tak, abychom to když už neobrátili zpátky, tak to alespoň nezhoršovali.

Proto se v tomhle čísle zabýváme ekologií ve stavebnictví. Jak stavět ekologicky? A nejde jen o to, že si máte postavit dům ze slámy a ovčí vlny. Zamýšlíme se i nad tak malými krůčky, jako je třeba neřezání polystyrenu pilou, ale odporovým drátem, nepálení všeho odpadu, co je doma k nalezení nebo jestli je ekologičtější dřevostavba nebo zděný dům.

Ostatně s tímto tématem souvisí i další téma – difuze. Co to je? No je to… Taková… A vlastně… No ona je to trochu zapeklitá věc, která být musí i nemusí. Záleží na tom, jaký máte dům. V našem článku to pěkně podrobně vysvětlíme, aby to pochopil každý.

V interiérech se podíváme po zajímavých kombinacích černé a bílé, budeme pokračovat v návštěvě rekonstruovaného bytu Davida (tentokrát se podíváme do obývacího pokoje) a budeme třeba i zdravě vařit v páře.

Zahrádkářům zase poradíme, jaké trvalky si mají vysadit místo trávníku.

Není toho málo, co říkáte? Tak pěkné čtení

  • Stavba: Projekt domu nad vodou
  • Interiér: Pohovky
  • Zahrada: Astry

Objednat lze samostatné číslo nebo získat předplatné

Stáhnout si svůj oblíbený časopis můžete i v elektronické podobě

  • Váš oblíbený časopis si můžete číst ihned a bez stahování
  • Jednoduše získáte okamžitý online přístup k aktuálním verzím nebo archivu
  • Vybrat si můžete jednotlivá vydání nebo předplatné
  • To vše za výhodnější cenu než ve stánku!

Vytvořte si vlastní elektronickou knihovnu a bavte se! Číst na Alza.cz

Komentáře

Načítám komentáře...